×

7 telefonicznych trików, dzięki którym poczujesz się jak mistrz technologii

Każdy z nas ma smartfona. Te urządzenia tak bardzo ułatwiły nam życie i zastąpiły wiele innych przedmiotów, że dziś już ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez nich.

Wątpliwe także jest, by w najbliższym czasie cokolwiek zastąpiło nasze telefony. Nie zawsze jednak w pełni wykorzystujemy ich potencjał. Smartfony mają wiele ukrytych funkcji i mogą stać się jeszcze użyteczniejsze. Zobaczcie nasze wskazówki:

#1 Kontroluj telefon za pomocą komputera

Zapomniałeś ładowarki, a potrzebujesz pilnie wysłać wiadomość?
Mightytext rozwiąże problem. Wystarczy zsynchronizować telefon z komputerem, a wszystkie powiązane z numerem wiadomości będą dostępne na ekranie.

#2 Kontroluj telefon bez dotykania

Sterowanie telefonem za pomocą gestów okazuje się przydatne w wielu sytuacjach. Odbieranie telefonu czy słuchanie muzyki podczas gotowanie nie będzie wymagało mycia rąk. Wystarczy pobrać aplikację WaveControl i korzystać z urządzenia nawet, gdy mamy zajęte ręce.

#3 Zadbaj o bezpieczeństwo

Samotny powrót do domu wieczorami może sprawiać, że czujemy się niepewnie. Jednak aplikacja pomoże uspokoić nerwy. W razie potrzeby wyśle wiadomość SOS do wybranych kontaktów, nagra wideo i audio oraz wyśledzi lokalizację GPS. Nawet jeśli randka pójdzie nie tak, można uruchomić opcję „udawanego połączenia”.

#4 Prowadź bezpiecznie samochód

Jeśli często prowadzisz samochód po zmroku, lepiej, by oczy stale skierowane były na drogę. Ciągłe spoglądanie na wyświetlacz GPS może być męczące, dlatego warto zaopatrzyć smartfona w HUDWAY. Wystarczy uruchomić aplikację i położyć na desce rozdzielczej. Projekcja na przedniej szybie pokaże prędkość i kierunek jazdy bez konieczności spoglądania w inne strony.

#5 Zorganizuj się

Szukasz restauracji albo idealnego miejsca na randkę? Decision Crafting pomoże ci podjąć decyzję. Od najlepszej restauracji po odległość do lokali. Aplikacja uwzględnia nawet środki transportu! Wprowadź parametry i podejmij decyzję znacznie szybciej.

#6 Sprawdź stan baterii

Jeśli nie jesteś przekonany co do żywotności baterii w pilocie, a nie spieszysz się do sklepu, telefon również pomoże ci rozwiązać ten problem. Wystarczy włączyć aparat, a następnie skierować na niego pilota i wcisnąć dowolny guzik. Jeśli na wyświetlaczu telefonu zobaczysz czerwone lub różowe światełko, pilot działa poprawnie, ale baterie są na wyczerpaniu.

#7 Zmierz odległość

Niewiele osób nosi w plecaku przyrządy pomiarowe, a często potrzebujemy sprawdzić wymiary lub długość. Dzięki aplikacji SizeUp z łatwością zrobisz to za pomocą telefonu. Wystarczy skierować aparat na obiekt, a urządzenie poda ci przybliżone wymiary.

 

Wybrane dla Ciebie

Kulinarne sztuczki, których nie uczą w szkołach gastronomicznych

Zastanawiacie się czasem jak profesjonaliści zawsze przygotowują bezbłędne i pyszne posiłki? Oczywiście mają na to swoje sztuczki, którymi niechętnie dzielą się ze światem. Czasem sekrety przekazują uczniom, jednak kulinarne tajemnice gorliwie ukrywają przed resztą świata. Czasem jednak można podpatrzeć, co skrywa się za soczystym mięsem i wykorzystać tę wiedzę na własny użytek. Poniżej mamy dla […]

10 super ważnych wskazówek na prawidłowy rozwój dziecka. Jego przyszłość leży w Twoich rękach

Czasami rodzice zbytnio pomagają swoim dzieciom. Dorośli nie mogą znieść myśli, że ich dzieci mogłyby zrobić coś samodzielnie, bo wydaje im się, że to będzie złe, a po drugie będzie trwało całą wieczność. Otóż zadaniem każdego rodzica jest pomagać pociechom, ale przy okazji dbać o ich rozwój i o to, aby rozwijały własne doświadczenie. Jak […]

12 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia. Przyda się nie tylko w kuchni

Proszek do pieczenia to powszechnie znany środek, który potrafi wybawić nas z niejednej opresji. Dodatkowo jest tani oraz sprawdzi się doskonale nie tylko  w kuchni. Oto nietypowe zastosowania proszku do pieczenia, które przydadzą się każdemu w codziennym życiu. My znamy ich aż 11, a Ty? Zaraz poznasz kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że warto mieć […]

35 genialnych trików, które z łatwością rozwiązują wiele niezwykłych problemów dnia codziennego

Każdego dnia wykonujemy wiele czynności i zadań. Wiele z nich stały się naszą codziennością i nie zastanawiamy się czy istnieją inne alternatywy, które ułatwiłyby codzienne funkcjonowanie. A jak się okazuje, istnieje masa takich rozwiązań. Jeśli jesteś fanem ciekawych nowinek, niestandardowych sposobów i oryginalnych pomysłów, trafieś w odpowiednie miejsce! Szukasz ciekawych zabaw dla swoich dzieci w […]

20 projektantów, którzy znaleźli idealne rozwiązania ułatwiające codzienność

Ludzie, którym nie odpowiadają pewne codzienne rzeczy, stają się projektantami i starają się stworzyć nowe rozwiązania, ułatwiające życie. Patrząc na to, że ich pomysły zostały wprowadzone do życia codziennego, można stwierdzić, że takich rozwiązań potrzebowało społeczeństwo. Jestem pewna, że o niektórych projektach nawet nie pomyślałeś, że są Ci potrzebne, jednak gdy je ujrzysz od razu […]

9 ukrytych funkcji androida, które bywają niezwykle przydatne

W Polsce telefony z oprogramowaniem Android są najbardziej popularne. Wiedzieliście, że nasze smartfony skrywają wiele sekretów? #1 Tryb gościa Przydatna opcja, gdy usłyszymy słynne słowa „Weź pokaż ten nowy telefon”. Tryb Gościa pozwala na zablokowanie prywatnych plików, jednocześnie dając danej osobie pełen dostęp do możliwości telefonu. Wystarczy, że przejedziemy palcem od góry do dołu i […]