×

Zawsze wyrzucałeś je do śmieci lub spłukiwałeś. A to 6 genialnych sposobów na ich wykorzystanie!

Kawa nie tylko potrafi zdziałać cuda w godzinach porannych. Nawet po zaparzeniu ma zbawienne właściwości, z których będziesz chciał ciągle korzystać po przeczytaniu tych porad. Już nigdy nie wyrzucisz fusów z kawy.

Parzenie kawy w domu oczywiście jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Do tego wszystkiego ten nektar bogów można użyć na wielu innych płaszczyznach. Oto 6 sposobów, dzięki którym wykorzystasz kawę do końca. Nic się nie zmarnuje!

1. Czyszczenie grilla, garnków i patelni

Fusy idealnie sprawdzą się do szorowania tłustych powierzchni. Naturalny produkt, który wyeliminuje, trudny do wyczyszczenia zwykłym płynem do naczyń, brud.

fb_image_2088743

2. Kompost

Fusy po kawie sprawią, że rośliny będą Ci wdzięczne. Gleba stanie się dla nich bardziej łaskawa. Pomaga uzyskać fosfor i potas – bez użycia nawozów sztucznych. Zwiększa ilość azotu w ziemi, przez co wpływa na lepszą kondycję roślin.

3. Usuwanie zapachu cebuli i czosnku z rąk

Wystarczy, że wetrzesz fusy w dłonie. Pozbędziesz się brzydkiego zapachu, a przy okazji zrobisz peeling rąk.

4. Wyeliminuje nieprzyjemne zapachy

Tak jak może usunąć uporczywe zapachy z rąk, zneutralizuje zapachy w lodówce. Nasyp ją na małą miseczkę i połóż na jedną z półek.

5. Ukryj porysowania mebli

Kawa ma naturalnie ciemny kolor, przez co sprawia, że jest idealna do ukrycia zadrapań na drewnianych stołach, krzesłach i innych meblach.

6. Ciało

Fusy z kawy to naturalny peeling, który świetnie radzi sobie z cellulitem i suchą skórą. Wymieszaj go z olejkiem kokosowym i wcieraj w skórę.

A czy Wy znacie sposoby na wykorzystanie kawy?

Może Cię zainteresować

zamknij