×
Wirtualna Polska

Futurystyczny portal połączył Lublin z Wilnem. Już teraz okazał się wakacyjnym hitem

Portal który stanął na placu Litewskim w Lublinie i jednym z placów w Wilnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców obu miast. Przypomina coś w rodzaju futurystycznego teleportu, albo lustra Alicji z Krainy Czarów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

„Jednoczmy się!”

Obydwa portale stanęły na placach pod koniec maja i aż do 6 sierpnia mają one łączyć wspomniane miasta. W zamyśle Benediktasa Gylysa, litewskiego artysty, który jest ich autorem mają one przybliżyć sobie mieszkańców, wzbudzić wśród nich wzajemne zaciekawienie i ich zjednoczyć.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jest zabawa

Jak na razie dla większości mieszkańców Lublina portal jest po prostu ciekawostką, która efektownie się prezentuje i pozwala na zabawę z ludźmi po drugiej stronie „magicznego lustra”. Stanowi radochę zwłaszcza dla dzieci – wielu malców z wypiekami na policzkach bawi się poprzez niego ze swymi rówieśnikami lub po prostu każdym kogo po drugiej stronie złapie.

Milczące lustro

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Polsko-litewski portal przekazuje niestety tylko obraz, nie usłyszymy za jego pomocą niczego wypowiadanego przez osoby po drugiej stronie. A szkoda, bo już teraz wielu mieszkańców mówi, że chętnie porozmawiałoby sobie z Litwinami, jak to u nich wygląda „zwykłe, codzienne życie”.

20 interesujących miejsc, mniej i więcej znanych, które wielu osobom zapierają dech w piersiach

Dekoracje i ozdoby: Świecące galaktyczne słoiki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować