×

Artysta stworzył wieczną tęczę w pomieszczeniu. Jest przepiękna!

Ogromne Muzeum Sztuki w Toledo od zawsze była wypełniona klasycznymi dziełami, które sięgają dziesiątki, a nawet setki lat wstecz. Wszystko zostało odświeżone za sprawą niesamowitego artysty, który na samym środku budynku umieścił… wyjątkową tęczę!

Twórcą tego niepowtarzalnego dzieła jest Gabriel Dawe, meksykański artysta specjalizujący się w twórczości mieszanej i dzieł wykonanych z kolorowych nici.

Kiedy promienie świetlne przebijają się przez szklany sufit muzeum i przechodzą przez kolorowe nici, tworzą niepowtarzalny, holograficzny efekt.

Delikatność materiału sprawia, że ​​ta eteryczna instalacja prawie znika nam z oczu pozostawiając poświatę kolorów. Ta mgła kolorów symbolicznie nawiązuje do dążenia do zmaterializowania światła. Nadaje mu gęstość, tak, że mogę zaoferować widzowi inny sposób na przybliżenie rzeczy niedostępnych dla nas – promyk nadziei, który przybliża nas do transcendencji, aby pokazać piękny świat w świecie w którym żyjemy. Światło składa się z różnych kolorów widma. Tutaj, to także jest symbolem jedności i całości – tłumaczy Dawe.

Niesamowite dzieło o nazwie Plexus no. 35 (Splot nr. 35) można było podziwiać w Muzeum Sztuki w Toledo do 22 stycznia 2017 roku.

Może Cię zainteresować