Kategorie GenialneInspiracjePomysły

Gadżety ratujące planetę, które pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy

W ostatnich latach emisja dwutlenku węgla niewyobrażalnie wzrosła. Dodatkowo każdy z nas marnuje wodę oraz jedzenie, dodatkowo kupuje masowo produkowane, których czasami nawet nie założymy. Dlatego zastanów się przez chwilę, ile razy zapomniałeś wyłączyć światło lub nie wyłączyłeś telewizora na noc. Poziom zanieczyszczenia środowiska jest ogromny i bardzo ważne jest to, aby każdy z nas zrobił nawet najmniejsze rzeczy, które mogłyby uratować planetę! Poniżej znajdziesz kilka urządzeń, które nie tylko ułatwią Ci życie, ale także pomogą osiągnąć sukces w dbaniu o środowisko! Oto gadżety ratujące planetę!

Gadżety ratujące planetę – #1 Robot, który wyczyści ubrania bez użycia elektryczności

instagram.com

Drumi by Yirego to nieelektryczna pralka.Firma Yirego obiecuje, że to urządzenie jest dobre, dla środowiska i Twojego zdrowia, a przy tym nie zrujnuje Twojego budżetu. Ta maszyna wypierze Twoje ubrania w dowolnym miejscu! Zajmuje niewiele miejsca więc idealnie pasuje do małych mieszkań. Nadaje się także na długie wyjazdy.

#2 Pierwszy prysznic, który pozwoli Ci się zrelaksować i dbać o środowisko

instagram.com

Firma Nebia oferuje produkt, który zmienia „codzienną rutynę w wyjątkowe i niezapomniane przeżycie”. Nebia pomaga zużyć blisko 65% mniej wody niż tradycyjny prysznic, dodatkowo ma znacznie większe ciśnienie przez co szybciej pokrywa większą część ciała.

#3 Opaska filtrująca powietrze z zanieczyszczeń

kickstarter.com

Życie w wielkim mieście to wieczny pośpiech, przez co czasami nie zwracamy uwagi na jakość powietrza, które nas otacza. Jest jednak pewne rozwiązanie, które zaprezentował Paul Shen. Przenośny oczyszczacz powietrza, który nadaje się do noszenia w każdych warunkach. Według producentów urządzenie jest wygodne i bardzo skuteczne, a oddychanie świeżym powietrzem pozwoli Ci zachować zdrowie i zaoszczędzić pieniądze na wizytach lekarskich.

#4 Zlew który pozwala zredukować ilość zużytej wody

facebook.com

Nebia to nie jedyna firma, która chce pokazać jak ważne jest zużycie wody. W Japonii od wielu lat znajdują się toalety ze zlewem, które kumulują wodę i pozwalają zużyć ją dwa razy – po raz pierwszy podczas mycia rąk i po raz drugi – podczas spuszczania wody w toalecie.

#5 Inteligentny zlew z Roca śledzi zużycie wody

facebook.com

Firma Roca wymyśliła ciekawe urządzenie które jest niczym innym jak inteligentnym drenażem. Określa ilość wody zużywanej na minutę. Pod zlewem zainstalowane są części mechanizmu które liczą litry, a wszystkie informacje są pokazywane na wyświetlaczu u góry. Od teraz będziesz wiedzieć, ile wody zużywasz, np. gdy myjesz ręce.

Gadżety ratujące planetę – #6 Nowa generacja żarówek

Twist to model żarówki, która dostosowuje się do otoczenia i oszczędza energię. Podobnie jak słońce, Twist automatycznie przechodzi z białego światła porannego do żółtego światła o zachodzie słońca. Dzięki temu Ty dostajesz odpowiednią ilość światła o każdej porze dnia. Ponadto lampy Twist mają głośnik, który odtwarza muzykę.

#7 Nakładka na kran, która ogranicza zużycie wody o 85%

facebook.com

Sekret tego wspaniałego gadżetu opiera się na jego trybie natryskiwania. Wystarczy obrócić uchwyt, a kran w kilka sekund wypełnia naczynie. W porównaniu do zwykłych kranów oszczędza około 85% normalnie używanej wody.

#8 Bambusowy głośnik, który nie zużywa energii

facebook.com

Prosty, ale elegancki design składa się z jednego kawałka bambusa. Naturalny kształt głośnika daje efekt pseudo-stereo, który nie wymaga prądu.

#9 Zrób swoje własne mydło

facebook.com

Re-Q to ekologiczne urządzenie do tworzenia mydła, które przetwarza resztki jedzenia oraz mydła i tworzy nowe mydło. Dzięki nie mu nie ma zanieczyszczeń w postaci resztek jedzenia, a Ty masz kawałek nowego mydła!

#10 Bruno czyli inteligentny kosz na śmieci, który redukuje wszystkie alergeny

instagram.com

Ten kosz na śmieci o nazwie Bruno posiada funkcję próżni wirowej, dzięki czemu sierść zwierząt, rozsypane chipsy czy kurz, trafiają bezpośrednio do pojemnika. Bruno obniża wszystkie alergeny w Twoim domu, wystarczy że przed funkcją zasysania zamieciesz podłogę, a następnie uruchomisz funkcję próżniową. Bruno przypomni ci także, kiedy należy wynieść śmieci zanim zaczną brzydko pachnieć.

Gadżety ratujące planetę – #11 To trwałe i energooszczędne gniazdko LED pomaga zaoszczędzić energię elektryczną

ebay.com

Wytrzymała energooszczędna dioda LED pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną w domu, a także wskaże drogę w nocy – koniec z obijaniem stóp o kanty mebli! Ta wtyczka to nie tylko inteligentne, ekologiczne urządzenie, ale także miły dekoracyjny dodatek dla Twojego domu.

Który gadżet podoba Ci się najbardziej?

Zobacz także:

Innowacyjne wynalazki, które ułatwiają komfort życia. Ci projektanci zasługują na brawa!

„Zaufaj mi, jestem inżynierem”. Szalone wynalazki, które podbijają Internet

Rozwiązania przyjazne dla natury, które mogą uratować naszą planetę

Źródło i fotografie: brightside.me