×

10 prostych i genialnych sposobów na czyszczenie urządzeń elektronicznych, by zawsze wyglądały jak nowe

Każdy z nas ma pod ręką kilkanaście gadżetów elektronicznych, które ułatwiają nam pracę i codzienne czynności. Trudno się bez nich obejść. Przyzwyczajeni do wygody jaką zapewnia nam technologia, nie wyobrażamy sobie już życia.

Warto więc zadbać, by nasze urządzenia były w doskonałym stanie. Dlatego przygotowaliśmy 11 sztuczek, które z łatwością pomogą wam utrzymać gadżety w nienagannej kondycji.

1. Głośniki

triki-3
dymontiger.l.com

Pewnie nie raz zastawialiście się jak wyczyścić pokrowce głośników. Zwykła rolka do ubrań sprawi, że kurz przyklei się i problem rozwiązany.

2. Słuchawki douszne

triki-5
infoniac.ru

Zwykła szczoteczka do zębów pomoże ci wyczyścić słuchawki. Wymiecie brud i kurz, a słuchawki będą jak nowe!

3. Kable

triki-9
img.diytrade.com

Różne płyny czyszczące czy woda może uszkodzić przewody lub sprawić, że staną się klejące. Najlepiej sprawdzi się tutaj gumka do mazania. Z łatwością usunie nieestetyczne plamy na kablach. Takie proste, a jak genialne!

4. Wejście na słuchawki

triki-4
infoniac.ru

Z pomocą szczoteczki zaprezentowanej na zdjęciu, wyczyścisz wejście na słuchawki i mikrofon. Rozmiarem są prawie identyczne, więc taka szczoteczka jest niezastąpiona w czyszczeniu małych otworów. Pamiętaj jednak, by całkowicie wyłączyć urządzenie zanim zabierzesz się za czyszczenie!

5. Klawiatura

triki-2
1.bp.blogspot.com

Wszystkie zabrudzenia z klawiatury możesz usunąć za pomocą taśmy klejącej! Szybko i prosto!

6. Ekrany

triki-10
crunchybetty.com

Pamiętaj, że monitor najlepiej czyścić ściereczkami z mikrofibry, jeśli nie masz pod ręką specjalnych chusteczek. Unikaj papieru, gdyż może zarysować ekran.

7. Wejścia USB

triki-7
po-prostomu.ru

W domu możesz wykonać własną szczotkę do czyszczenia tych trudno dostępnych miejsc. Na kawałek plastiku w rozmiarze portu przyklej materiał. Delikatnie wsuń ‘szczotkę’ i pozbądź się kurzu.

8. Szklane ekrany

triki-1
static.migom.by

Do czyszczenia szklanych ekranów doskonale nadaje się papier. Pocierając kawałkiem papieru szklany ekran pozbędziesz się plam i zadrapań.

9. Usuwanie zarysowań

triki-6
mozgochiny.ru

Zarysowania z obudowy lub ekranu możesz zminimalizować używając polerki do płyt CD.

10. Czyszczenie smartphona

triki-8
uipservice.com

Wiadomo, że najczęściej używane urządzenie i jednocześnie najbardziej podatne na zabrudzenia. Dzięki zwykłej szczoteczce możesz pozbyć się brudu i kurzu z obudowy, jak i również wymieść zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc, gdzie lubi gromadzić się brud.

Może Cię zainteresować

zamknij