Kategorie DomDom i ogródLajfhakiPorady

Gdzie w domu powiesić lustro, według zasad feng shui. Ma ono ogromny wpływ na Twoje samopoczucie!

Lustra, znane jako aspiryna feng shui, mogą tworzyć cuda, jeśli są właściwie używane. Inteligentne użycie luster w feng shui sprawi, że przestrzeń będzie większa i jaśniejsza, przyciągnie pożądaną energię obfitości i spokoju, poprawi różne błędy projektowe, a także przyciągnie więcej energii witalnej do twojego domu.

Oczywiście bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z luster, ponieważ ich losowe umieszczenie, bez względu na to, jakie są piękne lub atrakcyjne wizualnie, może często powodować złą energię feng shui.

Spójrzmy na najlepsze i najgorsze ustawienie luster w twoim domu – od głównego wejścia do sypialni – aby pomóc ci zrozumieć magię luster w tworzeniu dobrej energii feng shui.

#1 Lustro głównego wejścia

pinterest.com

Lustro w głównym wejściu jest zwykle dobrym feng shui z kilku powodów – wprowadza więcej światła do często małego wejścia, działa na poziomie praktycznym, aby sprawdzić wygląd przed wyjściem z domu, a także może dodać odrobinę luksusu, jeśli rama lustra jest efektowna lub wyjątkowa.

Jest jednak jedno bardzo złe użycie luster w feng shui w głównym wejściu, o którym należy pamiętać, a mianowicie lustro skierowane na przeciw drzwi. Pamiętaj, aby unikać tego miejsca w domu.

#2 Lustro w stronę schodów

pinterest.com

Twój korytarz możesz ozdobić lustrami podobnie, jak główne wejście i dotyczy to zarówno dużych, jak i małych korytarzy. Jedynym miejscem, którego należy unikać za wszelką cenę, jest umieszczenie lustra skierowanego w stronę schodów. Dlaczego? Schody to duże wyzwanie w Feng Shui i umieszczenie lustra odbijającego schody podwaja tylko niepokój i powoduje rozpad podstawowej energii.

#3 Lustra skierowane do siebie

pinterest.com

Podczas gdy duże lustro w dowolnej przestrzeni wygląda atrakcyjnie, ponieważ dodaje urody, światła i poczucia przestronności, szczególnie jeśli lustro jest pięknie oprawione, to umieszczenie luster tak, aby odbijały się nawzajem, jest uważane za trudne wyzwanie w feng shui. To szczególne umiejscowienie luster powoduje ciągłe odbijanie energii podobne do bardzo aktywnego i chaotycznego ruchu, co zdecydowanie nie jest dobrym elementem feng shui w domu.

#4 Lustra w salonie

pinterest.com

W Twoim salonie możesz korzystać z wielu różnych luster, jeśli wybierzesz mądrze. Możesz stworzyć wygląd podobny do ściany w galerii, która wygląda oszałamiająco i jest całkiem dobrym feng shui. Wystarczy upewnić się, że miejsce z lustrami jest w dobrym obszarze wg siatki bagua feng shui, a także, że lusterka są umieszczone wysoko na tyle, że służą jako rzeczywiste lustro i po prostu niesamowicie odbijają światła.

#5 Lustro nad kominkiem

pinterest.com

Jednym z najlepszych zastosowań luster – i bardzo tradycyjnym – jest użycie dużego lustra nad kominkiem. W kategoriach feng shui lustro nad kominkiem uspokaja element ognia feng shui i zapewnia spokojniejszą energię. To miejsce jest szczególnie ważne wtedy, gdy ognisko znajduje się w obszarze bagua feng shui, który jest elementem ognia.

#6 Lustra w jadalni

pinterest.com

Lustro w jadalni to tradycyjny przykład doskonałego wykorzystania luster w feng shui, ponieważ podwaja (energetycznie) ilość jedzenia, przyciągając w ten sposób więcej bogactwa i obfitości. Tworzy również więcej światła w przestrzeni, więc zawsze jest to doskonałe feng shui.

#7 Lustra łazienkowe

freepik.com

Lustra łazienkowe są oczywiście koniecznością. Jedyną opcją, kiedy możesz chcieć wybrać mniejsze lustra, jest umieszczenie łazienki w obszarze feng shui bagua, który nie lubi elementu wody reprezentowanego przez lustra. W przeciwnym razie im większe zwierciadła, tym lepiej, ponieważ stworzą one działanie czyszczące i świeże odbicie światła wokół nich.

#8 Lustro nad łóżkiem

pinterest.com

Lustro nad łóżkiem nie jest dobrym feng shui. Oprócz prawdziwego poczucia obawy związanej z posiadaniem ciężkiego przedmiotu nad głową, lustra również stale tworzą ruch dużej ilości energii. Jest to rodzaj ruchu, który zdecydowanie najlepiej unikać za plecami i nad głową! Zwłaszcza gdy twoje ciało potrzebuje relaksu i regeneracji w nocy.

#9 Lustro odbijające łóżko

pinterest.com

Innym złym ustawieniem lustra w sypialni w feng shui jest takie, gdy lustro odbija łóżko. Jest to zdecydowanie miejsce, którego należy unikać za wszelką cenę! Według feng shui jest to zaproszenie trzeciej osoby do Waszego łóżka. W przypadku par może doprowadzić do romansów i zdrad.

#10 Lustra w kuchni

pinterest.com

Lustra w kuchni – nawet małe i ozdobne – nie są dobrym pomysłem feng shui. Lustra dostarczają energię wody, a kuchnia jest domeną ognia; te dwa elementy ścierają się i wytwarzają sprzeczną energię w obszarze, w którym chcesz energii szczęśliwej, harmonijnej i pielęgnującej.

A co powiesz na lustro za piecem? Prawdopodobnie słyszałeś o micie feng shui mówiącym o tym podobno dobrym miejscu.

#11 Domowe biuro

pinterest.com

Najgorsze ustawienie lustra w twoim biurze domowym lub pokoju do nauki dziecka, to za plecami. Powinieneś też o tym pamiętać w salonie. Uważaj na to, co odbija lustro i w którym obszarze bagua jest umieszczone. Nie zawieszaj też lustra bezpośrednio w kierunku drzwi do biura.

#12 Umieszczenie lustra według obszaru Bagua

pinterest.com

Bagua czyli energetyczna mapa feng shui, jest główną siłą przewodnią do umieszczenia luster. Oto krótka lista najlepszych, najgorszych i neutralnych obszarów bagua dla luster w feng shui.

Najlepsze obszary dla lustra: północ, wschód i południowy wschód

Najgorsze: południe, zachód i północny zachód

Neutralne: południowy zachód, północny wschód i centrum.

Aby lepiej zrozumieć dobre korzystanie z luster w feng shui, a co ważniejsze, aby lepiej korzystać z luster we własnej przestrzeni, warto ustalić siatkę energetyczną bagua swojego domu.

Źródła: www.thespruce.com