×

7 genialnych trików, które pomogą Ci uporać się z problematycznymi sytuacjami. Dobrze je znać!

Zdarza się, że nawet najmniejsze błahostki, z którymi przychodzi nam się zmierzyć niemal każdego dnia, potrafią zepsuć nam humor. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się im nieco bliżej i znaleźć sposoby na ich rozwiązanie.

Oto zbiór przydatnych porad, które pomogą Ci wyjść z niefortunnych sytuacji życia codziennego.

#1 Jak odpiąć wózek sklepowy, jeśli nie masz przy sobie żadnej monety

Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu znalazł się w takiej sytuacji. Rozwiązanie tego typu problemu jest w rzeczywistości bardzo proste. Wszystko czego potrzebujesz to okrągła główka od klucza! Włóż ją w otwór na monety, a koszyk zostanie odblokowany.

#2 Jak otworzyć drzwi samochodu, gdy kluczyki zostały w środku

Ta metoda sprawdza się tylko w przypadku starszych samochodów. Wszystko, czego potrzebujesz to… zwykłe sznurowadło! Na jednym z końców sznurówki zrób pętle. Rozciągnij sznurowadło tuż za górnym narożnikiem drzwi, a następnie powoli przesuwaj je do przodu i do tyłu, aż w końcu przejdzie przez szczelinę. Następnie spróbuj zaczepić pętlą sznurowadła o przycisk odpowiadający za blokadę drzwi, pociągnij do góry i gotowe!

#3 Jak dostać się do samochodu, gdy zamarznie w nim zamek

Podgrzej kluczyk przy użyciu zapalniczki, a następnie spróbuj włożyć go do zamka. Jeśli nie uda się to za pierwszym razem, powtórz czynność. Jeśli klucz jest długi, możesz podgrzać go bez wyjmowania z zamka. W ten sposób zamierzony efekt przyjdzie znacznie szybciej!

#4 Jak jeździć windą bez zatrzymywania się na każdym piętrze

pixabay 

Jeśli się śpieszysz, ten trik może okazać się bardzo pomocny. Pamiętaj jednak, aby nie używać go zbyt często – innym ludziom też może się śpieszyć! Jak to działa? Gdy wchodzisz do windy, przytrzymujesz przycisk zamykający drzwi do momentu aż się zamkną. Nie puszczaj go. Teraz przytrzymujesz guzik z wybranym piętrem. Trzymaj oba przyciski do momentu, aż winda ruszy. W ten sposób winda zatrzyma się dopiero na wybranym przez Ciebie piętrze. Sposób działa tylko w nowocześniejszych windach.

#5 Jak sprawdzić jakość benzyny na stacji benzynowej

Weź białą kartkę papieru i nanieś na nią kilka kropel benzyny. Aby ją szybciej osuszyć, śmiało możesz na nią podmuchać. Po wyschnięciu, dobra benzyna pozostawi na papierze ledwo widoczną plamę. Jeśli natomiast zobaczysz tłuste i kolorowe odbarwienia, benzyna najprawdopodobniej nie jest dobrej jakości. Żółty kolor to znak, że została wymieszana razem z olejem napędowym, podczas gdy ciemna obwódka wskazuje na obecność wysokiej gęstości metali i smoły.

#6 Jak otworzyć butelkę wina bez otwieracza

Butelkę wina można otworzyć z wykorzystaniem… ściany lub drzewa! Po pierwsze owiń podstawę butelki ręcznikiem lub umieść ją wewnątrz buta, jak pokazano na powyższym zdjęciu. Uderzaj podeszwą buta o twardą powierzchnię do momentu, aż korek wysunie się przynajmniej do połowy. Następnie wyjmij go przy użyciu dłoni i gotowe!

#7 Jak stworzyć wodoodporną obudowę na smartfona

Prezerwatywa to nie tylko doskonały środek antykoncepcyjny. Jeśli Twój telefon nie jest wodoszczelny, sprawdzi się również świetnie w tym przypadku!

 

Wybrane dla Ciebie

21 poruszających ilustracji, które obnażają całą prawdę o związkach międzyludzkich. One wywołują sporo emocji

Yuval Robichek to izraelski ilustrator, który dokładnie przygląda się życiu par. Analizuje zachowania osób będących w związkach i przelewa swoje obserwacje na papier. Jego głęboko poruszające dzieła, obnażają całą prawdę o ludziach. One skłaniają do myślenia. 1. Uporządkowany świat kontra chaos 2. Bo od wyglądu ważniejszy jest charakter 3. Kiedy lenistwo i łakomstwo wygrywa z […]

19 osobliwych rzeczy, które można zobaczyć tylko w Japonii. Szkoda, że nie ma ich w Polsce

Japonia to wyjątkowy kraj na mapie świata. Z jednej strony zachwyca nowinkami technologicznymi, a z drugiej zadziwia odmiennymi obyczajami. Widziałeś kiedykolwiek grzejniki na placach zabaw, automaty, w których można kupić warzywa bądź młode panie obsługujące windy w centrach handlowych? Takie rzeczy tylko w Japonii. 😉 1. W automatach sprzedawane są warzywa, owoce, a nawet piwo. […]

15 rozwiązań architektonicznych, które uniemożliwiają bezdomnym spanie w miejscach publicznych

Szacuje się, że w Polsce ponad 30 tys. osób nie ma dachu nad głową. W USA ten problem jest znacznie większy. Liczba bezdomnych stale rośnie. Obecnie na ulicach w Stanach Zjednoczonych mieszka ponad 800 tys. obywateli. Niestety wiele miast całkowicie nie radzi sobie z tym problemem. Bezdomni rozkładają swoje śpiwory i namioty na chodnikach, parkingach […]

21 niezwykle specyficznych rzeczy, które w swoim domu ma dosłownie prawie każda babcia…

Kiedy jedziemy z wizytą do naszych babć to ze zdziwieniem stwierdzamy, że pewne rzeczy, gadżety czy słodycze znajdują się tam zawsze. Nie brakuje ich nigdy i stały się właściwie nieśmiertelne. Po czy kiedykolwiek zabrakło dzierganych serwetek rozłożonych pod kryształami lub puszki po ciastkach, w której przechowywane są nitki oraz igły? Zapewne nie. 😉 W końcu […]

15 pomysłowych trików, które przydadzą się w Święta. Pomogą w organizacji

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy czekają na prezenty, inni na dni wolne od pracy, szkoły, zajęć czy na spotkanie z najbliższymi. Na niecały miesiąc przed tą wielką uroczystością, przygotowaliśmy dla Was kilka genialnych trików, które uczynią przygotowania do świątecznego sezonu dużo przyjemniejszymi. Dzięki nim poczujesz na nowo magię świątecznej atmosfery!

Jak zrobić aniołka? Oto 6 różnych metod na zrobienie go w domu

Aniołki zdecydowanie są jednym z najsłodszych motywów, który na swoich półkach chętnie widują dzieci i dorośli. Tą śliczną, świąteczną ozdobę możesz zrobić z papieru, filcu, masy solnej, a nawet kroków od wina i innych rzeczy z recyklingu. Jak zrobić aniołka w domu? 5 sposobów na zrobienie aniołka: Jak zrobić aniołka z papieru lub bibuły? Na […]