×

Wścibscy sąsiedzi widzieli jej całe podwórko. Dzięki prostemu, a zarazem genialnemu rozwiązaniu, stworzyła coś niesamowitego!

Dzisiejsze społeczeństwo sprawia wrażenie, jakby nie szanowało swojej prywatności. Dzielimy się swoimi intymnymi zdjęciami na Instagramie czy poglądami na facebooku. Prywatność jest czymś co już dawno stało się domeną przeszłości, zwłaszcza, gdy ktoś może wpisać Twój adres na Google Maps i zobaczyć zdjęcie Twojego domu.

Jednak to nie znaczy, że chcemy aby ktoś faktycznie patrzył do wnętrza naszego domu, czy podwórka. Nawet jeśli ktoś wkłada wiele pracy w przygotowanie swojej przydomowych przestrzeni to nie znaczy, że chcemy aby każdy miał do niej dostęp. Takie miejsca są przeznaczone tylko dla Ciebie, rodziny albo ludzi, których tam zapraszasz.

Właśnie z takiego założenia wyszła jedna z użytkowniczek serwisu Imagur, kfoster – właścicielka ogórdka, która mimo ogrodzenia nie mogła pozbyć się ciągłego podglądania przez sąsiadów i innych mieszkańców miasta. Tak więc, zamiast płacić za nowe, drogie ogrodzenie, znalazła sprytny sposób aby stworzyć swoją malutką strefę prywatności.

Jej podwórko przed wielką zmianą wyglądało właśnie tak. Choć od swoich sąsiadów kobieta była odgrodzona płotem, każdy bez większego problemu mógł zobaczyć co się dzieje na jej posesji.

d1

Pierwszą rzeczą jaką zrobiła, było postawienie czterech 5-metrowych pali.

d2

Ustawiła je pionowo i zabetonowała zaprawą cementową. Następnie odcięła piłą wystającą część pali.

d3

Następnie przytwierdziła ciężkie poprzeczne belki.

d4

Później, pomiędzy palami zaczęła układać ściany.

d5

Z tyłu też dodała poprzeczne deski, aby od strony sąsiadów wszystko wyglądało również schludnie – napisała na Imagur.

d6

Teraz przyszedł czas na przygotowanie miejsc na okna.

d7

Dodała ramki.

d8

I matowe szkło, które zapewni jej prywatność.

d9

A także kratę, ale to już w charakterze dekoracyjnym.

d10

Dodała jeszcze 4 łańcuchy świetlne i projekt był gotowy!

d11

To jest jej małe miejsce doskonałej prywatności.

d12

Proszę podziel się tym wpisem, jeśli doceniasz takie rozwiązanie.

Może Cię zainteresować

zamknij