×

Twoja łazienka będzie czystsza niż kiedykolwiek. 12 prostych sztuczek, aby błyszczała bardziej niż…

Sprzątanie domu, zwłaszcza łazienki, często to średnia przyjemność, która nie przynosi takich rezultatów, jakie byśmy chcieli osiągnąć. Niektóre miejsca są tak kłopotliwe, że ciężko się nimi porządnie zająć.

Na szczęście zebraliśmy dla Was 12 sprytnych sztuczek, które ułatwią nam pracę i sami będziemy się sobie dziwić, że nie korzystaliśmy z tego wcześniej.

Fugi – to chyba zmora każdego. Aby zadbać o ich wygląd, wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z wybielaczem i szczoteczką nałożyć na problematyczne miejsca. Dokładnie wetrzyj, a po chwili spłucz wodą.

1

Uchwyt na kubki i szczoteczki do zębów może być spokojnie myty w zmywarce. To samo tyczy się mydelniczki.

2

Powstającą w rowkach pleśń wystarczy potraktować wybielaczem. Nanieś za pomocą wacika produkt i pozostaw go na noc. Rankiem problem sam się rozwiąże.

3

Brudna umywalka i wanna będą błyszczeć ponownie, jeśli wsypiesz do nich sodę oczyszczoną i zaczniesz trzeć starym ręcznikiem.

Następnie zalej wszystko ciepłą wodą i przy silnym zabrudzeniach dodaj odrobinę octu. Jeśli masz wannę z funkcją hydromasażu, włącz ją. W ten sposób usprawnisz jej działanie i dokładnie wyczyścisz.

4

Zamiast używać wielu produktów chemicznych, które mają usprawnić działanie odpływu, wystarczy sięgnąć do źródła. Wyciągnij zatyczkę, a do środka wsyp sodę oczyszczoną i wlej ocet.

5

Jak zadbać o zasłony prysznicowe? Do prania dodaj 2 zakrętki octu. Wypierz w niskiej temperaturze (chłodnej wodzie, jeśli są z tworzywa sztucznego). Nie włączaj trybu suszenia, po prostu powieś je z powrotem w łazience.

6

Aby zlew po szorowaniu błyszczał, wytrzyj go dokładnie starym ręcznikiem, a następnie spryskaj środkiem do czyszczenia szkła i wypoleruj ściereczką z mikrofibry.

7

Metalowe miejsca, w których występuje kamień łatwo wyczyścić za pomocą mieszanki octu, soku z cytryny i płynu do mycia naczyń.

Ocet i płyn powinny być w mniej więcej równych proporcjach. Wlej miksturę do butelki ze sprayem i do tego dolej 60 ml soku z cytryny. Spryskaj miejsce, pozostaw na 30 minut, spłucz wodą i na koniec wytrzyj do sucha.

8

Głowice prysznicowe bardzo szybko się brudzą i zbiera się na nich osad, dlatego warto wykonać raz na jakiś czas takie czyszczenie.

Wlej do reklamówki ocet, włóż do niego głowicę, zawiąż gumką i pozwól, aby ciecz zaczęła działać.

9

Jeśli borykasz się z brudną toaletą, problem rozwiąże kwasek cytrynowy w proszku. Nasyp go w problematyczne miejsca, zostaw na kilka godzin lub na noc, a zobaczysz, że uporczywe ślady znikną.

10

Jeśli nie chcesz korzystać z chemicznych detergentów do czyszczenia podłogi, możesz zrobić je sam. Wymieszaj w równych proporcjach: wodę, ocet, alkohol destylowany i kilka kropel płynu do mycia naczyń.

Umyj mieszanką podłogę tak jak zwykle (możesz dodatkowo wlać kilka kropli olejku eterycznego np. drzewa herbacianego, który działa jako środek odkażający).

11

Szczotka do toalet także wymaga czyszczenia. W tym przypadku do pojemnika wlej ciepłą wodę i dodaj 2-3 nakrętki wybielacza. Włóż szczotkę, a po około godzinie wylej zawartość i wytrzyj pojemnik.

12

Może Cię zainteresować

zamknij