Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów

Każda kobieta wie, że kiedy nadejdzie lato trzeba zmierzyć się z wyzwaniem i przygotować swoje ciało na założenie krótkich sukienek i szortów. Z doświadczenia wiem, że golenie nóg oraz okolic bikini jest niezbyt miłym obowiązkiem, dlatego też mam dla Ciebie kilka porad jak sprawić, aby pozbycie się nadmiernego owłosienia było przyjemniejsze.

Będąc na plaży możesz czuć lekki dyskomfort wiedząc, że Twoja skóra w okolicach pachwin jest podrażniona, a przecież nie wyjdziesz w bikini nieogolona. Niestety, czasami odrastające włoski mogą się wrastać, a to sprawi nie tylko, że będziesz cierpieć z powodu bolących krostek, ale także będziesz wyglądać nieestetycznie.
Na szczęście istnieją sposoby, aby temu zapobiec. Ważne jest działanie przed, po i w trakcie depilacji. Oto 9 z naszych najlepszych wskazówek dotyczących utrzymywania krystalicznie czystej linii bikini.

#1 Zanim przystąpisz do golenia, przygotuj swoją delikatną skórę


exfoliate-your-body
Udostępnij

Pierwszym krokiem do uzyskania gładkiej, pozbawionej krostek, linii bikini jest wykonanie peelingu, który delikatnie złuszczy skórę. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki użyj naturalnego peelingu na 10 minut przed goleniem. Wytrzyj skórę do sucha, a następnie rozpocznij golenie. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, przez kilka dni przed depilacją używaj olejku nawilżającego. Ten produkt działa jak naturalny środek antyseptyczny w celu powstrzymania infekcji. W miarę upływu czasu może także zmiękczyć szorstkie włosy.

#2 Rozważnie dobierz swój nożyk do golenia

Obecnie w drogeriach można znaleźć ogromną liczbę golarek i nożyków do golenia, dlatego nie dziwię się, że można się pogubić. Najważniejsze przy wyborze jest jednak skupienie się na golarkach, które mają wiele ostrzy. Zazwyczaj taki wybór jest bezpieczniejszy i rzadziej się nimi zatniesz. Dobrze kiedy nożyk do golenia zawiera dodatkową warstwę kremu nawilżającego.

#3 Często wymieniaj ostrze

Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów
UdostępnijMaxPixel

Wiem, że kupowanie nowych nożyków jest kosztowne, ale dzięki temu zapobiegniesz niepotrzebnemu wrastaniu włosów. Sprawdź czy na Twojej golarce nie zaczyna pojawiać się rdza, która może prowadzić do infekcji i zapalenia skóry.

#4 Zawsze używaj pianki do golenia

Możesz nawet użyć wody i żelu do kąpieli, ale nigdy nie używaj nożyka do golenia na sucho! To właśnie najczęstszy powód pojawienia się tych brzydkich krosteczek. Jeśli chodzi o kremy do golenia, wybierz produkt, który został opracowany dla Twojego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz szczególnie suchą, wrażliwą skórę, odpuść kremy zawierające ciężkie zapachy.

#5 Skorzystaj z metody golenia linii bikini


Shaving Legs with a Pink Razor
Udostępnij

Tak, zgadza się – istnieje pewna zasada, która sprawi, że golenie tej części ciała będzie przyjemniejsze. Przede wszystkim pamiętaj, żeby golić się w jednym kierunku i być skupioną na tym co robisz! Delikatnie naciskaj ostrze, staraj się nie przejeżdżać golarką dwa razy w tym samym miejscu. Jeśli Twoja golarka jest ostra, to zadanie nie powinno być trudne. Uważaj żeby nie naciskać nożykiem zbyt mocno, aby się nie zaciąć.

#6 Użyj czystego ręcznika

To, że okolica bikini jest teraz gładka jak pupcia niemowlęcia nie oznacza, że nie możesz o nią zadbać. Po goleniu dokładnie spłucz miejsce, a jeśli używasz szczególnie gęstego kremu, przemyj miejsce delikatną maseczką lub środkiem do mycia ciała, aby usunąć nadmiar produktu. Po wyjściu z wanny, delikatnie wysusz ciało, miękkim i czystym ręcznikiem.

#7 Okaż swojej świeżo ogolonej skórze trochę miłości!

Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów
Udostępnijpixabay.com

Po goleniu zawsze używaj kremów nawilżających oraz kosmetyków, które mają działanie kojące. Balsamy stworzone ze 100% aloesu sprawią, że podrażnienia skóry szybko znikną. Zaaplikuj kosmetyk a następnie weź zimny kompres i przytrzymaj go przez około 10 minut na danym obszarze. Nawilżanie powinno być częścią codziennej rutyny, a nie tylko pielęgnacją po goleniu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz krem nawilżający, który jest całkowicie naturalny, delikatny lub przynajmniej bezzapachowy. Świetnymi składnikami, na które warto zwrócić uwagę, są witamina E, olej jojoba i, oczywiście, aloes.

#8 Rozważ golarkę elektryczną

Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów
Udostępnijepilatorhome.com

Jeśli nadal masz problemy z tą wrażliwą linią bikini, być może nadszedł czas, aby wypróbować elektryczną maszynkę do golenia. Użyjesz jej przez dłuższy czas niż zwykłego nożyka, a dodatkowo są łagodniejsze i delikatniejsze w użyciu.

A czy Ty masz jakieś sprawdzone metody na radzenie sobie z krostkami i wrastającymi włosami w okolicach bikini?