×
Wirtualna Polska

Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów

Każda kobieta wie, że kiedy nadejdzie wiosna trzeba zmierzyć się z wyzwaniem i przygotować swoje ciało na założenie krótkich sukienek i szortów. Z doświadczenia wiem, że golenie nóg oraz okolic bikini jest niezbyt miłym obowiązkiem, dlatego też mam dla Ciebie kilka porad jak sprawić, aby pozbycie się nadmiernego owłosienia było przyjemniejsze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W lecie, będąc na plaży możesz czuć lekki dyskomfort wiedząc, że Twoja skóra w okolicach pachwin jest podrażniona, a przecież nie wyjdziesz w bikini nieogolona. Niestety, czasami odrastające włoski mogą się wrastać, a to sprawi nie tylko, że będziesz cierpieć z powodu bolących krostek, ale także będziesz wyglądać nieestetycznie.
Na szczęście istnieją sposoby, aby temu zapobiec. Ważne jest działanie przed, po i w trakcie depilacji. Oto 9 z naszych najlepszych wskazówek dotyczących utrzymywania krystalicznie czystej linii bikini.

#1 Zanim przystąpisz do golenia, przygotuj swoją delikatną skórę

exfoliate-your-body

Pierwszym krokiem do uzyskania gładkiej, pozbawionej krostek, linii bikini jest wykonanie peelingu, który delikatnie złuszczy skórę. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki użyj naturalnego peelingu na 10 minut przed goleniem. Wytrzyj skórę do sucha, a następnie rozpocznij golenie. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, przez kilka dni przed depilacją używaj olejku nawilżającego. Ten produkt działa jak naturalny środek antyseptyczny w celu powstrzymania infekcji. W miarę upływu czasu może także zmiękczyć szorstkie włosy.

#2 Rozważnie dobierz swój nożyk do golenia

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=instagram.com/thewomenlife_blog">

instagram.com/thewomenlife_blog

Obecnie w drogeriach można znaleźć ogromną liczbę golarek i nożyków do golenia, dlatego nie dziwię się, że można się pogubić. Najważniejsze przy wyborze jest jednak skupienie się na golarkach, które mają wiele ostrzy. Zazwyczaj taki wybór jest bezpieczniejszy i rzadziej się nimi zatniesz. Dobrze kiedy nożyk do golenia zawiera dodatkową warstwę kremu nawilżającego.

#3 Często wymieniaj ostrze

MaxPixel

MaxPixel

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiem, że kupowanie nowych nożyków jest kosztowne, ale dzięki temu zapobiegniesz niepotrzebnemu wrastaniu włosów. Sprawdź czy na Twojej golarce nie zaczyna pojawiać się rdza, która może prowadzić do infekcji i zapalenia skóry. Możesz również zrezygnować z golarek jednorazowych (co zalecamy!) i zdecydować się na golarki, w których należy wymieniać żyletki.

#4 Zawsze używaj pianki do golenia

<a href=instagram.com/spaghetti_betti">

instagram.com/spaghetti_betti

Możesz nawet użyć wody i żelu do kąpieli, ale nigdy nie używaj nożyka do golenia na sucho! To właśnie najczęstszy powód pojawienia się tych brzydkich krosteczek. Jeśli chodzi o kremy do golenia, wybierz produkt, który został opracowany dla Twojego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz szczególnie suchą, wrażliwą skórę, odpuść kremy zawierające ciężkie zapachy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Skorzystaj z metody golenia linii bikini

Tak, zgadza się – istnieje pewna zasada, która sprawi, że golenie tej części ciała będzie przyjemniejsze. Przede wszystkim pamiętaj, żeby golić się w jednym kierunku i być skupioną na tym co robisz! Delikatnie naciskaj ostrze, staraj się nie przejeżdżać golarką dwa razy w tym samym miejscu. Jeśli Twoja golarka jest ostra, to zadanie nie powinno być trudne. Uważaj żeby nie naciskać nożykiem zbyt mocno, aby się nie zaciąć.

#6 Użyj czystego ręcznika

<a href=instagram.com/cush_luxury">

instagram.com/cush_luxury

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To, że okolica bikini jest teraz gładka jak pupcia niemowlęcia nie oznacza, że nie możesz o nią zadbać. Po goleniu dokładnie spłucz miejsce, a jeśli używasz szczególnie gęstego kremu, przemyj miejsce delikatną maseczką lub środkiem do mycia ciała, aby usunąć nadmiar produktu. Po wyjściu z wanny, delikatnie wysusz ciało, miękkim i czystym ręcznikiem.

#7 Okaż swojej świeżo ogolonej skórze trochę miłości!

pixabay.com

pixabay.com

Po goleniu zawsze używaj kremów nawilżających oraz kosmetyków, które mają działanie kojące. Balsamy stworzone ze 100% aloesu sprawią, że podrażnienia skóry szybko znikną. Zaaplikuj kosmetyk a następnie weź zimny kompres i przytrzymaj go przez około 10 minut na danym obszarze. Nawilżanie powinno być częścią codziennej rutyny, a nie tylko pielęgnacją po goleniu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz krem nawilżający, który jest całkowicie naturalny, delikatny lub przynajmniej bezzapachowy. Świetnymi składnikami, na które warto zwrócić uwagę, są witamina E, olej jojoba i, oczywiście, aloes.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#8 Rozważ golarkę elektryczną

<a href=epilatorhome.com">

epilatorhome.com

Jeśli nadal masz problemy z tą wrażliwą linią bikini, być może nadszedł czas, aby wypróbować elektryczną maszynkę do golenia. Użyjesz jej przez dłuższy czas niż zwykłego nożyka, a dodatkowo są łagodniejsze i delikatniejsze w użyciu.

A czy Ty masz jakieś sprawdzone metody na radzenie sobie z krostkami i wrastającymi włosami w okolicach bikini?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować