×

Mnóstwo kobiet nie potrafi wydepilować swoich pach. Popełniamy ten sam błąd

Na temat golenia pach krążyło ostatnimi czasy naprawdę wiele artykułów. Była już moda na ich nie golenie i pozostawienie całkowicie naturalnych. Pojawił się nawet trend na farbowanie włosów w tej okolicy. Mimo to golenie pach jest czynnością, którą większość kobiet wykonało w swoim życiu setki razy. Jednak czy na pewno wiemy jak zrobić to poprawnie?

Bardziej problematyczne może okazać się pozbycie włosów w okolicy bikini lub depilacja twarzy przy użyciu ostrego narzędzia. Mimo to wiele kobiet popełnia podstawowy błąd dotyczący golenia.

„Usuwam włosy tak samo jak depiluję nogi”

Rozmawiając z moimi koleżankami okazało się, że większość z nas usuwa włosy pod pachami tak samo jak robi to na nogach czyli umieszcza piankę do golenia, żel po prysznic lub peeling na skórę i przesuwa maszynkę od dołu do góry.

Włosy pod pachą wymagają jednak nieco innego traktowania Przede wszystkim rosną one w różnych kierunkach i ciężko stwierdzić czy faktycznie golimy je „pod włos”. To sprawia, że niektóre włoski tylko skracamy, a nie całkowicie usuwamy. Powtarzając czynność ryzykujemy, że podrażnimy skórę w tym miejscu. Skóra pod pachami jest znacznie delikatniejsza, zaś włosy grubsze.

Według specjalistów istnieje znacznie lepszy i dokładniejszy sposób na depilację tej części ciała

freepik.com

Metoda ta nazywana jest metodą „X”, która polega na depilowaniu włosów pod skos. Najpierw najpierw naciągamy skórę tak aby zapewnić jak najlepszy kontakt maszynki ze skórą. Następnie przesuwamy ją, wykonują dwa płynne ruchy tworząc literę X. Specjaliści twierdzą, że ten sposób pomaga pozbyć się jak największej liczby włosów, przy czym nie podrażnia skóry. Dodatkowo ta metoda ma być znacznie szybsza niż golenie włosów pasmo po paśmie.

freepik.com

Szczerze powiedziawszy jeszcze nie testowałam tej metody i nie wiem czy faktycznie dokładniej usuwa włoski, jednak z racji tego, że moja skóra jest bardzo wrażliwa, na pewno przy najbliższej okazji przetestuję ten sposób

Napisz w komentarzu czy słyszałaś lub testowałaś już metodę „X”. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak poprawnie wydepilować okolice bikini lub nogi sprawdź nasze wcześniejsze artykuły!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij