×

Jeśli będziesz to pić ból brzucha już nigdy nie będzie Cię męczyć. Przepis pochodzi ze starożytności

Granat jest uważany za najstarszy owoc, który ma zbawiennie działanie dla człowieka. Nawet Hipokrates, słynny lekarz grecki, podawał swoim pacjentom owoc, aby uwolnić ich od problemów żołądkowych.

Granat może złagodzić:

– biegunkę
– zatrucia pokarmowe
– wrzody żołądka
– zapalenie okrężnicy
– przewlekłe wzdęcia

Możesz, tak jak radził Hipokrates, pomóc sobie w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Wystarczy, że zaopatrzysz się w:

– 12 gramów suszonej skórki granatu
– 200 ml wody

Wodę zagotuj w garnku. W międzyczasie na patelnię wrzuć skórki, później ściągnij z ognia i wymieszaj granat z wodą. Niech wszystko gotuje się pod przykrywką od 25 do 30 minut.

Po tym czasie przelej esencję do szklanki i wypij ją powoli. Ale uważaj! To będzie bardzo gorzkie, dlatego jeśli poczujesz taką potrzebę dodaj cukier.

1

Jeśli nie poczujesz ulgi po po około 20 minutach (zaparcia, biegunka) może to być znak, że masz poważne problemy z przewodem pokarmowym. Uporczywa biegunka lub wymioty mogą być niebezpieczne, ponieważ mogą doprowadzić do poważnego odwodnienia. Jednakże nie rezygnuj z picia mieszanki, ponieważ reguluje pracę jelit, zabija bakterie i wyrównuje naturalną florę organizmu.

Mała wskazówki:

Hipokrates dodatkowo leczył rany za pomocą esencji z granatu. Wystarczy, że wacik zamoczysz w esencji, umieścisz go na ranie i zawiążesz bandażem.

2

Może Cię zainteresować

zamknij