×

Dwie terakotowe doniczki, zamienione na uroczy piecyk, z powodzeniem dogrzeją małą przestrzeń

Kiedy przychodzą pierwsze chłody, czasami potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła. Doskonałą alternatywą dla wszelkiego rodzaju piecyków jest własnoręcznie zrobiony grzejnik z doniczek.

Dodatkowe źródło ciepła

Jeśli potrzebujesz dogrzać pokój, domek na działce czy przyczepę kempingową, to tego celu możesz wykorzystać samodzielnie wykonany piecyk. Podstawą do jego zrobienia są dwie terakotowe doniczki. Oczywiście nie ogrzeje on dużego pomieszczenia podczas najsilniejszych mrozów, ale będzie doskonałym źródłem ciepła w pokojach, których metraż nie jest duży.

Przygotuj:

 • terakotową doniczkę o średnicy 15 cm,
 • terakotową doniczkę o średnicy 13 cm,
 • łańcuch,
 • 14 nakrętek 1/2″,
 • 11 podkładek pod nakrętki 1/2″,
 • pręt gwintowy 1/2″,
 • 4 podgrzewacze tealight.

Wykonanie krok po kroku

 1. Przytnij pręt gwintowy do długości 28 cm.
 2. Nałóż na niego dwie nakrętki i łańcuch (11 ogniw). Całość zabezpiecz dodatkową nakrętką i przesuń na sam kraniec pręta.
 3. Dołóż jedną podkładkę i pręt przełóż przez otwór w większej donicy (nakrętki i łańcuch powinny wystawać na zewnątrz).
 4. Na pręt znajdujący się wewnątrz donicy nałóż podkładkę, nakrętkę i kolejną podkładkę. Całość dobrze przykręć.
 5. Następnie przełóż pręt przez kolejną donicę (mniejsza powinna znaleźć się w większej).
 6. Na pręt ponownie nakładaj kolejno podkładki i nakrętki do momentu, aż zostanie Ci tylko jedna nakrętka i podkładka. Odłóż je na później.
 7. Kolejny krok to nałożenie na pręt podstawki pod doniczkę i zabezpieczenie jej podkładką i nakrętką. Między doniczkami a podstawką powinna być dość duża szczelina. Możesz odciąć wystający kawałek pręta
 8. Na podstawce ustaw podgrzewacze, a grzejnik zawieś na stojaku. Może to być stelaż lampy, świecznik, metalowy kwietnik, hak przymocowany do ściany.

Dokładnie obejrzyj cały filmik instruktażowy.

Polska wersja piecyka poniżej 😉

Co myślisz o tym prostym do wykonania grzejniku?

Zobacz jak łatwo zrobić pudełko z papierowego talerzyka.

 
Źródła: tiphero.com

Wybrane dla Ciebie

Kokedama – sztuka uprawy roślin bez używania doniczek. To nowoczesny ogród w japońskim stylu

Rośliny można z powodzeniem uprawiać bez doniczek. Ta ciekawa forma sztuki ogrodowej narodziła się w Japonii i święci triumfy także w Polsce. Wiszące ogrody rodem z Japonii Kokedama w języku japońskim oznacza kulę mchu. System korzeniowy roślin otacza się mieszaniną wykonaną z ziemi, torfu, gliny i formuje kształt kuli. Taką oryginalną dekorację można ustawić na […]

17 fenomenalnych osłon na kaloryfer, które przemienią każdy grzejnik w designerski gadżet

Kaloryfery nie należą do najestetyczniejszych elementów w mieszkaniach. Jednak są całkowicie niezbędne i funkcjonowanie bez nich, w polskich warunkach, jest zupełnie niemożliwe. Co zrobić, aby grzejniki przestały jedynie szpecić pomieszczenia? Rozwiązaniem są osłony oraz maskownice, które pomogą ukryć nawet najbardziej niekorzystnie prezentujący się kaloryfer żeberkowy starego typu. Wspomniane osłony posiadają otwory, które umożliwiają cyrkulację powietrza […]

Korzystanie z farelki może być niebezpieczne. Warto pamiętać o 9 zasad jej używania

Od kilku dni, w całej Polsce pojawił się biały puch. Śnieg wygląda pięknie i sprawia wiele radości najmłodszym, jednak jego obecność na zewnątrz oznacza niską temperaturę. Z racji tego każdy z nas chciałby, aby w jego czterech kątach było jak najcieplej. Co robić, aby w bezpieczny sposób ocieplić swój dom? Urządzenia grzewcze Wielu z nas […]