Kategorie LajfhakiOrganizacja

Długi gwóźdź wystarczy, by zapobiec włamaniom do mieszkania

Przeprowadzka wiąże się z dużą ilością stresu. Trzeba spakować wszystkie rzeczy, przewieźć meble, rozpakować się i przede wszystkim zaaklimatyzować w nowym miejscu. Oprócz tego na pewno chcesz, żeby nowe mieszkanie było również bezpieczne i może decydujesz się na wymianę zamka. Jadnak to nie wystarczy.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele systemów antywłamaniowych, lecz jak każde urządzenie, taka ochrona może zawodzić

Specjalne systemy, które wysyłają powiadomienie na nasze smarfony lub alarmują policję mają swoje wady, a złodzieje potrafią je oszukać. Na szczęście jest prosty sposób, który powstrzyma rabusiów przed wejściem do Twojego mieszkania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AIS | Insurance Specialists (@ais_insurance)

Oczywiście musisz pamiętać, że nigdy nie będziesz mieć 100 % pewności, że Twój dom jest zabezpieczony przed włamaniem, ale możesz sprawić, że będzie on bezpieczniejszy i to w bardzo prosty sposób.

Wielu złodziei wchodzi do mieszkań za pomocą wyłamania drzwi. Najczęściej wystarczy mocny kopniak lub dwa i złodziej znajduje się wewnątrz naszego lokum. Jednak wystarczy mały gwóźdź, a Twoje drzwi staną się bardziej wytrzymałe.

Większość drzwi ma krótsze śruby o standardowym rozmiarze. Jeśli zastąpisz je dłuższymi śrubami, sprawi to że płyta drzwi nie zostanie tak szybko i łatwo uszkodzona

Screw

To proste działanie może zniechęcić złodzieja do wielokrotnego kopania w drzwi z kilku powodów. Przede wszystkim włamywacz się zmęczy lub zrobi sobie krzywdę. Dodatkowo kilkukrotne uderzenie w drzwi będzie wiązało się z narobieniem hałasu, a to może spowodować, że sąsiedzi zainteresują się jego źródłem. Złodziejom zazwyczaj zależy na czasie, więc jeśli w kilka chwil nie uda się wejść do mieszkania, rabuś może się zniechęcić.

A Ty jak dbasz o bezpieczeństwo swojego mieszkania?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: flickr.com