×

Nowoczesna pralka, nie ma prawa hałasować. Wystarczy dobrze odkręcić nóżki

Masz problem z pralką, która ewidentnie za głośno pierze? Niektóre urządzenia czasami tak mają, o ile nie jest to spowodowane jakąś poważną usterką. Jeśli już to wykluczysz i wydaje Ci się, że tak musi już być… Masz rację – wydaje Ci się. Dziś mam dla Ciebie kilka sposobów, które sprawią, że Twoja pralka w końcu się uciszy.

Łożysko

Jeżeli już wykluczyłeś już usterkę, a Twoje urządzenie wciąż hałasuje, np. wytwarzając trzeszczące lub huczące dźwięki, to prawdopodobnie winne jest łożysko. Trzeba je więc wymienić. Zdarza się, że gumowa uszczelka na osi bębna staje się nieszczelna i przez to woda dostaje się do środka pralki. Powoduje to rdzewienie łożyska. Gdy potwierdzimy swoje przypuszczenia, musimy niezwłocznie je wymienić.

Złe wypoziomowanie i ustawienie pralki

Złe ustawienie pralki również może powodować hałasowanie. Należy upewnić się, czy przypadkiem nie znajduje się ona na przykład zbyt blisko ściany, a także jej wypoziomowanie. Sprawdzimy je za pomocą poziomicy. Jeżeli okaże się, że zostało to zrobione źle, możemy wyregulować poziom za pomocą śrub, znajdujących się w nóżkach urządzenia. Jest to bardzo częstym powodem hałasowania pralki. Warto też sprawdzić przy okazji czy żadna ze śrub się nie poluzowała.

A może coś wypadło z kieszeni?

Tak też mogło się zdarzyć. Być może w pośpiechu wrzuciliśmy bluzę lub spodnie, w których znajdowała się np. moneta lub jakaś śrubka. Jeżeli coś podobnego zawieruszy się w bębnie pralki, hałas murowany. Lepiej to sprawdzić.

Nakładki antywibracyjne

Jeżeli wszystko z powyższych już zastosowałeś, a mimo to pralka wciąż hałasuje, może warto kupić nakładki antywibracyjne? Dzięki nim wibracje z pralki w o wiele mniejszym stopniu przenoszą się na podłogę. Są też maty, które kładziemy pod pralkę i mają one podobny efekt.

Miałeś kiedyś problem z hałasującą pralką i poradziłeś sobie z nią w inny sposób?

Może Cię zainteresować

zamknij