×

Cofnięte liczniki to nie wszystko co robią handlarze aut. Wiedzą jak dobrze oszukać klientów

Kupno samochodu, nawet tego używanego, to dość spory wydatek. Niektórzy odkładają przez długie lata aby kupić wymarzony pojazd, a gdy w końcu go posiadamy okazuje się, że samochód ciągle się psuje i ma wiele wad. Czy w dzisiejszych czasach można kupić auto w komisie i mieć pewność, że będzie ono sprawne?

Nie od dziś wiadomo, że handlarze aut przekręcają liczniki czym oszukują na ilości przejechanych kilometrów. Do czego jeszcze są zdolni aby wcisnąć nam niesprawne auto?

car dealer hand holding key. concept car insurance and financing

Prowadzący program „7 metrów pod ziemią” na YouTube przeprowadził rozmowę z handlarzem pojazdów, który przyznał jakich oszust dopuszczają się sprzedawcy samochodów.

Kupujący bardzo często nie zastanawiają się jakie są wady auta

Były dealer samochodów opowiedział, że potencjalni klienci przeważnie kupują auto oczami, nie zastanawiając się jakie mogą być jego wady. W ogłoszeniach często widzimy parametry pojazdu, stan pojazdu czy wyposażenie. Wszyscy sprzedawcy wymieniają same superlatywy, jednak minusów zazwyczaj brak, a wiadomo, że używany pojazd na pewno nie jest w stanie idealnym. Każdy samochód przechodzi szereg „zabiegów upiększających” tylko po to, by jak najbardziej przekonać kupca.

Co w takim razie dzieje się z autami znajdującymi się w komisach?

Każdy samochód ma cofnięty licznik, ponieważ Polacy chcieli by żeby samochody sprowadzane z np. z Niemiec miały mniejsze przebiegi, chociaż przeciętny Niemiec wykonuje blisko 60 tys. km rocznie, aby dojechać do pracy. W takim razie jak 5-letni samochód miałby mieć mniej niż 150 tys. km przebiegu? Często klienci sami chcą być oszukiwani, stąd też cofanie liczników, malowanie na sztukę całych elementów aut, maskowanie elementów które ze względu na eksploatację nie są w takim stanie jakby chciał kupujący.

„Handlarze potrafią zrobić z samochodem wszystko”

Aby części aluminiowe silnika, układ wydechowy czy wahacze traktuje się silnymi kwasami, które wprost „zżerają” i utlenią zniszczoną warstwę. Dzięki temu klientowi można wmówić, że są to nowe, dopiero co wymienione części. Oprócz tego dealer aut, aby sprzedać pojazd są skłonni dodać do silnika nawet zwykły, spożywczy miód, aby wyciszyć pracę starej i zużytej części.

pixabay.com

Wymiana diesla czy silnika benzynowego, to dodatkowe koszty dla handlarza, dlatego 2 litry miodu, który zagęszcza się i wypełnia luzy w silniku, to znacznie prostsza sprawa. Taka sztuczka, sprawia że nawet do pierwszej wymiany olejowej, silnik będzie chodził w miarę cicho. Oprócz miodu w silniku, handlarze dodają do skrzyni biegów trociny, wymieszane z olejem. Taka mieszanka ląduje w skrzyni i ładnie ją wycisza.

„Serwis” to odległe słowo

Tak naprawdę sprowadzane auta przechodzą przez szereg „zabiegów upiększających” tak aby zamaskować wszystkie niedoskonałości. Wszystko po to, aby jak najniższym kosztem pozbyć się wad i usterek. Świecące kontrolki także da się obejść wymontowując żarówkę lub podklejając gumę do życia pod diodę. Przede wszystkim auto musi mieć niski przebieg, ładnie wyglądać i mieć dobrą cenę – wtedy handlarz ma pewność, że odniesie sukces w sprzedaniu pojazdu.

Jesteś ciekaw co jeszcze dzieje się z autami wystawionymi na sprzedaż przez handlarzy aut? Poniżej obejrzysz cały wywiad:

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

12 zachowań kierowców, które podnoszą ciśnienie niejednemu użytkownikowi dróg

Wypadki na drogach są codziennością i chyba każdemu z nas zdarzyła się kiedyś jakaś niebezpieczna sytuacja. Tym bardziej warto zachować czujność i pewną nieufność wobec tego co robią inni kierowcy. Oto 10 zachowań, które powinno zwrócić naszą uwagę. #1 Delikatnie opóźnione reakcje 2 apps running in background, do you still prefer to shut down windows? […]

Pies o imieniu Ben jeżdżący na fotelu pasażera jest wielkości człowieka. Wzbudza niezwykłą sensację swoim wyglądem

Kudłacz o imieniu Ben i jego właściciel Mark to najlepsi przyjaciele. I jak to z przyjaciółmi bywa, są do siebie podobni. Sęk w tym, że nie tylko z charakteru, ale i fizycznie. Jak wiele psów, Ben uwielbia jeździć samochodem. Robi to jednak trochę nietypowo, bo zwykle można go zastać w fotelu pasażera Jak opowiada Mark, […]

23 wyjątkowe pojazdy, obok których nie da się przejechać obojętnie na ulicy

O gustach się nie dyskutuje, ale co, jeżeli ktoś tak przerobi swój samochód, że „krzyczy” on z daleka? Oryginalności na pewno nie można odmówić właścicielom poniższych aut. Oto kolekcja osób, które potrafiły się wyróżnić. Pytanie tylko czy pozytywnie… #1 Może to samochód miłej pani do towarzystwa. Gorzej jeśli nie… #2 Dobrze, że ryby głosu nie […]

20 kierowców przy których można jedynie ręce załamać i modlić się, by nic nie nawyrabiali

Pewność siebie bywa bardzo zgubna, a u niektórych kierowców jest posunięta do tego stopnia, że wydaje im się, że mogą naprawdę wszystko. Do czasu. Trudno powiedzieć czy powinniśmy się z nich śmiać, czy raczej płakać. Oto kolekcja Januszy za kierownicą. #1 W końcu ma czerwony samochód… #2 Dobrze zabezpieczone #3 Oryginalna przeróbka #4 Zamiast normalnej […]

W upalne dni nie zostawiaj butelki z wodą w samochodzie. Strażacy będą Ci wdzięczni

Ta informacja dla wielu osób będzie całkowitym zaskoczeniem, ale za to może uratować Twój samochód. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj butelek z wodą, lub innymi napojami, w samochodzie na pełnym słońcu, gdyż mogą doprowadzić do… pożaru. Groźne butelki To może wydawać się kompletnie niedorzeczne, ale warto wsłuchać się w to, co mają do powiedzenia przedstawiciele […]

17 mechaników podzieliło się najbardziej oryginalnymi przypadkami z jakimi się spotkali

Niektórzy po prostu kochają grzebać w podwoziach samochodów i innych mechanicznych pojazdów. Zdarza się w ich pracy, że trafiają na przypadki niezwykłe i wtedy aż trudno jest nie zrobić zdjęcia na pamiątkę. Oto kolekcja najoryginalniejszych przypadków, z jakimi spotkali się mechanicy. #1 „Klient zapomniał powiedzieć, że jego samochód ma stałych lokatorów” #2 Dlaczego moje auto […]