Handmade i dobra zabawa, czyli jak zrobić bransoletkę z gumek? - Genialne
×
Wirtualna Polska

Handmade i dobra zabawa, czyli jak zrobić bransoletkę z gumek?

Najpierw małe dziewczynki, potem nastolatki, a w końcu kobiety – panie w każdym wieku uwielbiają różne ozdoby. Robienie „kolczyków” z wiśni, bransoletek z gumek do włosów, pierścionków ze sreberek po czekoladzie, czy też lakieru do paznokci z kolorowego papieru lub mazaków – pomysłów na rozmaite ozdoby dzieciom nie brakuje. Pamiętasz bransoletki z gumek, tworzone z pasjami na szkolnych przerwach? Dziś ten trend powraca i to w wielkim stylu. Zapomniałaś już, jak zrobić bransoletkę z gumek? Nic straconego – przypomnimy Ci!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Historia lubi zataczać koło – powrót bransoletek z gumek

Kiedy byłaś w wieku szkolnym, niejedną przerwę spędziłaś zapewne siedząc razem z koleżankami na schodach i pieczołowicie składając bransoletkę ze sznurków lub gumek. Wiosną i latem na ulicy można było wypatrzeć mnóstwo bransoletek handmade na nadgarstkach wielu dziewczynek i nastolatek. Kolejne lata zepchnęły ten trend nieco w cień, jednak moda na bransoletki z gumek znów powróciła – i to w wielkim stylu! Mimo tego, że wraz z wiekiem zmieniają się nasze potrzeby, w tym także poczucie estetyki, więc w biżuterię i inne dodatki zaopatrujemy się w sklepach, to jednak moda na bransoletki z gumek jest na tyle uniwersalna, że nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by znów, choć na chwilę, cofnąć się o kilka lat wstecz. Chciałabyś znów mieć taką bransoletkę, jak za dawnych lat? A może masz córkę w wieku szkolnym, która chętnie opowiada Ci o przerwach spędzanych przez koleżanki na robieniu takich ozdób? U nas dowiesz się, jak krok po kroku zrobić taką biżuterię! Przypomnisz sobie stare, dobre czasy, a Twoja pociecha będzie dumna z nowych umiejętności. Wspólne robienie bransoletek to doskonały sposób na miłe spędzenie wspólnego czasu. Bransoletki z gumek to także świetny pomysł na prezent od serca dla mamy lub przyjaciółki. Sposobów na stworzenie tej ślicznej ozdoby jest kilka – bransoletki możesz tworzyć na palcach, na widelcu, a nawet na szydełku. Najłatwiej jednak zrobić ją na palcach.

jak zrobić bransoletkę z gumek

Jak zrobić bransoletkę z gumek recepturek?

Moda na kolorowe bransoletki wykonane z gumek ponownie opanowała nie tylko szkolne korytarze, ale także ulice. Kolorowe ozdoby chętnie noszą nie tylko małe dziewczynki, ale także nastolatki i dorosłe kobiety. Nic dziwnego, bowiem wielobarwne bransoletki doskonale uzupełniają każdą stylizację, dodając jej radosnego charakteru. W sklepach nie brakuje oczywiście gotowych modeli, jednak czy coś cieszy bardziej, niż śliczna ozdoba wykonana własnoręcznie? W sprzedaży znajdziesz także specjalne gumki przeznaczone do tworzenia bransoletek, jednak z powodzeniem zastąpią je najzwyklejsze gumki recepturki. Jak zrobić taką bransoletkę? To proste! Wystarczą do tego różnokolorowe gumki oraz zacisk S. Weź gumkę i załóż ją na środkowy i wskazujący palec, a następnie skręć ją w taki sposób, by powstała ósemka. Ponownie zaczep ją na palcu. Taką samą czynność wykonaj z kolejnymi dwiema gumkami. Teraz musisz wyciągnąć dolną pętelkę i dokładnie owinąć ją wokół palca wskazującego – ale nad pozostałymi gumkami. Puść ją – zaczepi się na rozciągniętych między dwoma palcami gumkach. Tak samo postąp z pętelką na środkowym palcu. Dodawaj na palec kolejne gumki, a z każdą dolną postępuj tak samo. Już po chwili splątane ze sobą gumki zaczną przypominać ładną bransoletkę. Pamiętaj o dostosowaniu jej długości w taki sposób, by pomiędzy nią a nadgarstkiem pozostawić swobodny odstęp. Do połączenia końców bransoletki potrzebny będzie zacisk S. Prawda, że proste? Moda na bransoletki z gumek to doskonały dowód na to, że to, co dobre w modzie, obroni się samo i prędzej czy później znów powróci!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować