×

Powstał hostel, który przypomina Alicję w Krainie Czarów. To wnętrze jest magiczne

Wybierając hostel pewnie nie liczysz, że będzie wyglądać on jak z bajki. Będąc w Chinach możesz jednak doznać ogromnego szoku, ponieważ pewien architekt postanowił stworzyć budynek inspirowany Alicją w Krainie Czarów!

Takie wnętrza są magiczne i zdecydowanie niecodzienne, dlatego są one tak interesujące. Hostel Dream and Maze powstał we współpracy jego właściciela, Yi Feifei oraz architektów ze studio 10. Zadaniem projektantów było stworzenie eleganckiego, a jednocześnie oryginalnego w swojej formie, wnętrza hostelu, znajdującego się w chińskiej miejscowości Guilin w południowej części Chin. Hostel jest bardzo minimalistyczny, a jego główną inspiracją była książka Alicja w Krainie Czarów i faktycznie, po przekroczeniu progu hostelu, możesz poczuć się jak w bajce.

archdaily.com

Niezliczona ilość drzwi, piękne pasujące do siebie kolory, a przede wszystkim – bajkowa klatka schodowa, sprawiają, że w hostelu można poczuć istną magię. W budynku dominuje butelkowa zieleń, krystalicznie czysta biel, rdzawy pomarańcz oraz pudrowy róż. Oprócz przemyślanych barw, hostel jest „zaczarowany” dzięki różnym kształtom i formom. Mimo tego, że są one od siebie całkowicie różne, to tworzą spójną całość.

archdaily.com
archdaily.com

Hostelowe drzwi są w różnych kolorach, ale także wielkościach dzięki czemu pomieszczenie jeszcze bardziej przypomina baśniową krainę Alicji. Warto wspomnieć, że architekci zaczerpnęli inspiracje z surrealistycznych rysunków M.C.Escher’a, który tworzyły kształty przypominające nierealne konstrukcje. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę spędzić noc w hostelu, powinien przygotować sobie minimum 450 zł, bo właśnie tyle kosztuje jedna noc w tym miejscu.

archdaily.com
archdaily.com
archdaily.com
archdaily.com
archdaily.com

Jak Ci się podoba ten hostel? Czy jeśli byłabyś w Chinach odwiedziłabyś to miejsce?

Zobacz także:

1) Meble PRL, które wciąż są modne. Sprawdź te ikony designu

2) Wazony z odzyskanej makulatury łączą ze sobą ekologię i piękny design

3) Ten projekt skradnie Twoje serce! To idealne połączenie starożytnej idei z nowoczesnym designem

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij