×

11 prostych trików, które sprawią, że Twój makijaż będzie idealny!

Każda kobieta, aby wyglądać pięknie próbuje różnych makijażowych sztuczek. Niestety kosmetyki nie zawsze chcą z nami współpracować przez co tylko się denerwujemy, a nasz make-up wygląda brzydko.

Na szczęście dzięki zebranym poniżej sztuczkom problem z rozsypanym tuszem, nierówną kreską eyelinera czy źle wymalowanymi ustami zniknie raz na zawsze!

#1 Elektryzujące się włosy

facebook.com

Jeśli Twoje włosy ciągle elektryzują się od czapki a fryzura nie układa tak jak byś chciała, wystarczy że do butelki ze spryskiwaczem dodasz sól, ciepłą wodę oraz trochę odżywki do włosów. Zakręć buteleczkę, mocno potrząśnij a następnie spryskaj miksturą włosy. Delikatnie rozczesz palcami i ułóż. Poprawisz fryzurę w kilka minut!

#2 Rozsypany bronzer

facebook.com

Jeśli Twój ulubiony kosmetyk spadł i się połamał, wystarczy, że go zbierzesz i umieścisz z powrotem do pudełeczka, a następnie zalejesz niewielką ilością wody utlenionej lub wódki. Następnie delikatnie przyklep całość łyżką i odczekaj kilkadziesiąt minut. Po tym czasie odsącz kosmetyk, przykładając chusteczkę.

#3 Nowa pomadka

facebook.com

Nie musisz żegnać się z kończącą się pomadką w sztyfcie. Wyciągnij ją za pomocą wykałaczki, i włóż do niewielkiego pojemnika. Dodaj odrobinę płynnego oleju kokosowego i wymieszaj. Schowaj do zamrażalki i poczekaj aż całość zamarznie. Po tym zasie zyskasz nową pomadkę, którą możesz nałożyć palcem lub pędzelkiem.

#4 Koniec fluidu?

facebook.com

Na pewno znasz to uczucie gdy nie możesz wydobyć resztki fluidu mimo, że widzisz na dnie buteleczki jeszcze sporą ilość produktu. W takim przypadku weź słomkę i utnij ją tak aby stworzyć „rynnę”. Następnie umieść rurkę w butelce i wydobądź resztę produktu do małego opakowania. Słomka zbierze fluid, a Ty poczekasz jeszcze kilka dni zanim kupisz nowy produkt.

#5 Proste używanie eyelinera

facebook.com

Jeśli używasz eyelinera we flamastrze, użyj go na zalotkę a następnie podkręć rzęsy. Zobaczysz, że aplikowanie eyelinera nigdy nie było tak proste!

#6 Żel do brwi

facebook.com

Skończyła się pomada do brwi? Użyj żelu z aloe vera oraz ciemnego, brązowego cienia. Wymieszaj całość w niewielkim pojemniku i nanieś szczoteczką na brwi.

#7 Pędzel do konturowania

facebook.com

Jeśli nie masz pędzla do konturowania możesz łatwo go zrobić używając puchatego pędzla i dwóch wsuwek.

#8 Rozmazana szminka

facebook.com

Malując usta wyjechałaś poza ich kontur? Zmywanie szminki może tylko pogorszyć sytuację, lepiej na mały pędzelek nałóż korektor i delikatnie zamaluj obrys ust.

#9 Domowy płyn do demakijażu

facebook.com

Wymieszaj w misce 2 łyżki płynnego oleju kokosowego oraz 2 łyżki szamponu dla dzieci. Następnie dodaj szklankę wody oczyszczonej. Ponownie wymieszaj. Do słoiczka umieść płatki kosmetyczne i zalej miksturą. Teraz zakręć słoik i umieść w sypialni lub łazience – tak aby zawsze był pod ręką gdy chcesz zmyć makijaż.

#10 Złamana szminka?

facebook.com

Wystarczy użyć zapalniczki! Najpierw rozgrzej pozostałą część szminki i umieść na niej oderwany kawałek, a następnie „sklej” je używając zapalniczki. Wsuń kosmetyk z powrotem do sztyftu, a brudne opakowanie wyczyść gazikiem.

#11 Poprawne malowanie ust

Na sam początek użyj konturówki. Zaznacz obwód ust, oraz zrób kilka delikatnych kresek na środku ust. Następnie zaznacz mocniej kąciki ust szminką. Na koniec delikatnie rozprowadź szminkę na środku ust i podkreśl je rozświetlaczem.

facebook.com

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować