×

IKEA wymyśliła urządzenie, które pozwala naładować telefon kładąc go po prostu na stole

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo obejdziemy się bez tradycyjnych ładowarek do naszych smartfonów. Wystarczy, że położymy je na blacie stołu, a one same zaczną się ładować. Wszystko dzięki urządzeniu IKEA Sjömärke.

Czym jest IKEA Sjömärke? To niewielkie „pudełko”, które montuje się u dołu dowolnego blatu. Działa ono jako bezdotykowa ładowarka dla standardowych smartfonów

IKEA

Należy położyć smartfon na blacie, w miejscu znajdującym się mniej więcej nad urządzeniem. Wówczas IKEA Sjömärke zacznie automatycznie ładować nasz telefon (bez konieczności podłączania do jakichkolwiek kabli)

Aby IKEA Sjömärke zadziałało wystarczy, aby blat stołu/biurka/szafki był wykonany z drewna lub sztucznego tworzywa. Niestety raczej nie zadziała jeśli będą to inne materiały (np. metal)

IKEA

IKEA Sjömärke ma niedługo wejść do sprzedaży. Nie wiadomo ile dokładnie będzie u nas kosztował. Natomiast w USA jego cena ma wynosić 40 $, czyli ok. 160 zł

Otwarte oczywiście pozostaje pytanie, czy IKEA Sjömärke będzie rzeczywiście działał tak sprawnie, jak obiecuje jego producent.

Polska IKEA miała już 30 urodziny. 13 faktów dotyczących tego sklepu, które zaskoczą każdego!

3 Sprytne Triki z Bateriami

Może Cię zainteresować

zamknij