×

Ile kobiet widzisz na obrazku? Tylko nieliczni potrafią dostrzec wszystkie

Ile kobiet widzisz na obrazku? Jeśli wierzyć statystykom tylko 2% ludzi jest w stanie dostrzec wszystkie, które na nim są. Ta zabawa porządnie przetestuje Twoją spostrzegawczość.

„Ja i moje przyjaciółki…”

Oto portret radosnej, młodej dziewczyny, w stroju przypominającym nieco tancerkę brzucha. Dziewczyny nie byle jakiej, bo skrywającej w sobie kilka innych kobiecych twarzy. Czy odnajdziesz wszystkie z nich? Sprawdź! Postaraj się to zrobić jak najszybciej i zbyt długo nad tym nie zastanawiać. Rysunek jest podchwytliwy, ciekawe ile przedstawicielek płci pięknej na nim odnajdziesz…

Ile kobiet widzisz na obrazku
Oleg Shupliak/instagram

Ile kobiet widzisz na obrazku?

Znalazłeś już wszystkie ukryte twarze dziewczyn? Ile Twoim zdaniem jest przedstawicielek płci pięknej na obrazku? Prawidłowa odpowiedź brzmi: są łącznie 4 dziewczyny na obrazku. Pierwsza, to oczywiście ta, którą widać od razu – „bohaterka ” rysunku. Twarz drugiej dziewczyny można dostrzec na prawym przedramieniu. Trzecia znajduje się we wnętrzu dłoni. Prawdziwym wyzwaniem jest natomiast czwarta i to ona zwykle przysparza najwięcej problemów większości ludzi oglądających tę grafikę. Jest ukryta na brzuchu naszej bohaterki (ma duże, wydatne usta i przymknięte jakby w ekstazie oko).

Teraz widzisz już je wszystkie, prawda? Jeśli byłeś w stanie je zupełnie sam odnaleźć, bez naszych wskazówek, to wielkie gratulacje! Tak jak wspomnieliśmy, statystycznie udaje się to podobno tylko 2% ludzi oglądających rysunek. Możesz poczuć, że jesteś w elitarnym gronie, choć to wszystko tylko niezobowiązująca zabawa.

Autor z Ukrainy

Autorem grafiki jest Oleg Shupliak. Jest to ukraiński artysta, którego prace można podziwiać m. in. na Instagramie i w kilku innych miejscach w sieci. Wiele zagranicznych, zachodnich serwisów bardzo chętnie w ostatnim czasie publikuje jego dzieła, bo bardzo chętnie nawiązuje do ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Większość ostatnich prac Olega jest utrzymanych w mocno surrealistycznej konwencji i ma silną antywojenną, a momentami także antyrosyjską wymowę.

Grafika z dziewczyną pochodzi z 2013 r., ale popularna w sieci stała się dopiero ostatnio – prawdopodobnie za jej pomocą ludzie chcieli zwrócić innym uwagę na pozostałe prace Olega oraz pomóc mu przetrwać w tych trudnych dla wszystkich Ukraińców czasach.

A tutaj znajdziesz inną graficzna zagadkę, przy której przyjemnie roztrwonisz kilka chwil.

Może Cię zainteresować

zamknij