×
Wirtualna Polska

13 sygnałów, które świadczą, że jesteś znacznie mądrzejszy niż myślałeś

Uważasz się za osobę inteligentną? A może wręcz przeciwnie wątpisz w swój iloraz inteligencji? Oto 13 sygnałów, które świadczą o prawdziwej mądrości! Na pewno dopasujesz do siebie co najmniej dwa z nich! Sprawdź i daj nam znać ile zgadza się w Twoim przypadku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Chodziłeś na dodatkowe lekcje muzyki

bbconce.com

bbconce.com

Liczne badania pokazują, że nauka gry na instrumencie pomaga w prawidłowym rozwoju dziecka. Jedno z tych badań mówi, że zaledwie miesiąc nauki gry na instrumencie lub śpiewu, może pomóc uczniom w wieku 4-6 lat, znacznie poprawić wyniki testów i ułatwić im naukę innych przedmiotów. Czy gdy byłeś młodszy grałeś na skrzypcach lub gitarze? Być może dlatego dziś jesteś takim bystrzakiem!

#2 W dzieciństwie byłeś karmiony piersią

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii zbadali blisko 3000 dzieci i odkryli, że te, które były karmione piersią, otrzymały prawie 7 punktów więcej na testach IQ niż dzieci, które nie były karmione piersią. Ta zależność dotyczy jednak tylko tych, którzy posiadają pewien rodzaj genu (ten gen jest także obecny u tych, którzy nie byli karmieni piersią). Dokładny mechanizm określający związek między tym genem a karmieniem piersią jest wciąż nieznany.

#3 Jesteś dość szczupłej budowy ciała

fremantle.com

fremantle.com

W 2006 roku przeprowadzono badanie, które ujawniło dość interesujące połączenie. Im większy jest obwód talii, tym mniejsze są zdolności poznawcze danej osoby. Według innych badań 11-letnie dzieci, które otrzymują słabe wyniki testów, są bardziej skłonne do otyłości w późniejszym wieku oraz w chwili osiągnięcia dojrzałości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich mądrzejsi rówieśnicy, w późniejszym wieku będą wyglądać lepiej i zdrowiej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Jesteś najstarszy z rodzeństwa

Jedna z badań sugeruje, że starsze rodzeństwo ma umiarkowanie wyższy iloraz inteligencji, w porównaniu do młodszych braci i sióstr. Z tego powodu najstarsze z dzieci wydają się odnosić znacznie więcej sukcesów w życiu niż reszta rodzeństwa.

#5 Jesteś leworęczny

<a href=instagram.com/bibliotekadzielnicywilanow">

instagram.com/bibliotekadzielnicywilanow

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Istnieją pewne dane sugerujące, że wśród przestępców jest wiele osób leworęcznych (jest to wciąż badane). Jednak inne dane wykazują, że osoby piszące lewą ręką mają kreatywne myślenie, potrafią rozwiązywać problemy i złożone zadania. Ludzie leworęczni są często bardziej pomysłowi i wiedzą, jak lepiej wyjść z trudnych sytuacji. Czy to nie jest oznaka potężnego umysłu?

#6 Często przepraszasz

via GIPHY

Coraz więcej badań dowodzi, że ludzie, którzy często martwią się różnymi rzeczami, mogą być bardziej inteligentni niż ci, którzy tego nie robią. Być może wynika to z faktu, że zawsze myślą o możliwych konsekwencjach swoich działań i dlatego starają się upewnić, że wszystko jest w porządku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Jako dziecko kochałeś czytać

warnerbros.com

warnerbros.com

Czy przypominasz sobie, że w dzieciństwie lubiłeś czytać? Jeśli Twoja miłość do książek zaczęła się od najmłodszych lat, może to oznaczać, że jesteś wyjątkowo sprytny inteligentny. Podczas jednego z badań sprawdzono blisko 2000 par bliźniąt i okazało się, że niemowlęta, które nauczyły się czytać wcześniej, uzyskały wyższe wyniki w testach w późniejszym życiu. Autorzy badania uważają, że czytanie od najmłodszych lat poprawia umiejętności werbalne i niewerbalne.

#8 Jesteś wysoki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Princeton wykazały, że wysokie dzieci uczą się lepiej niż ich rówieśnicy, a kiedy osiągną pełnoletność, często zarabiają więcej pieniędzy.

#9 Potrafisz być zabawny

universalstudioshollywood.com

universalstudioshollywood.com

Okazuje się, że poczucie humoru i wysoka inteligencja są ze sobą powiązane. W jednym badaniu około 400 studentów przeszło test inteligencji, po czym musieli wymyślić zabawne napisy do scen z kreskówek. Chyba już wiesz czyje opisy były zabawniejsze…

#10 Jesteś ciekawski

via GIPHY

Profesor psychologii biznesu na jednym z londyńskich uniwersytetów, doszedł do wniosku, że ciekawość jest ważną cechą osób inteligentnych. Ciekawi ludzie mają bardziej wyrafinowaną formę myślenia, a na dłuższą metę są zainteresowani odkrywaniem nowych rzeczy i rozwijaniem się jako ludzie.

#11 Jesteś typem nocnego Marka

via GIPHY

Brzmi to zabawnie, ale okazuje się, że ludzie, którzy w nocy pracują, mają na ogół większy intelekt niż „poranne ptaszki”. Zdolność do pracy i kreatywność w nocy, jak wiadomo, nie została nam dana z natury. Z tego powodu naukowcy doszli do wniosku, że inteligentni ludzie kładą się spać później, ponieważ dążą do poszerzenia granic swoich możliwości. Gdybyśmy tylko potem mogli wstać wypoczęci!

#12 Dążysz do perfekcji

Osoby inteligentne to zazwyczaj perfekcjoniści. Nigdy nie są w pełni zadowoleni ze swojej pracy czy tego jakimi osobami są. Jeśli będą uprawiać sport, poświęcą więcej czasu ćwiczeniom, aby być najlepszym członkiem drużyny. Jeśli nie będą zadowoleni z wyglądu, zrobią wszystko, by wyglądać jak najlepiej, kupując nowe ubrania lub poprawiając nawyki pielęgnacyjne. Ich życie jest po prostu ciągłą pracą.

#13 Niedbale piszesz

Kreatywne, zaburzenia psychiczne oraz wysoki iloraz inteligencji od wieków badany jest przez naukowców. Okazuje się, że te pojęcia są ze sobą często połączone. Niektóre badania twierdzą nawet, że problemy psychiczne mogą być pewnego rodzaju „paliwem” dla kreatywności. Z kolei kreatywność jest oznaką inteligencji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować