×

Innowacyjne wynalazki, które ułatwiają komfort życia. Ci projektanci zasługują na brawa!

Mogłoby się wydawać, że zostało wymyślone już wszystko, jednak to wcale nie jest prawdą! Codziennie ludzkie umysły tworzą coraz to nowsze projekty i innowacyjne wynalazki. Mimo tego, że wiele osób nie zdaje sobie o nich sprawy, są one godne zwrócenia uwagi – znacznie poprawiają komfort życia!

Gotowy poznać innowacyjne wynalazki, które zasługują na medal?

#1 Roboręce szefa kuchni

innowacyjne wynalazki - roboręce
facebook.com

Moley to pierwsza na świecie zautomatyzowana kuchnia. W pełni zrobotyzowana kuchnia z piekarnikiem, płytą grzejną, zlewem i, co najważniejsze, robotem-szefem, który potrafi przygotować posiłki.

#2 Zegarek dla niewidomych

Dot to inteligentna i pomocna innowacja, która wykorzystuje system Braille’a do wyświetlania czasu oraz bieżącej daty. Zegarek to także budzik, timer i stoper. Dzięki zastosowaniu wibracji jest również dostępny dla osób, które mają problemy ze słuchem.

#3 System śledzenia snu

innowacyjne wynalazki 3
facebook.com

Polarmond stworzył ten produkt z myślą o miłośnikach przyrody i spania pod chmurką. Śpiwór jest wygodny, lekki, kompaktowy, a co najważniejsze, utrzymuje ciało w zrównoważonej temperaturze. Koniec z marznięciem podczas spania w namiocie!

#4 Hamak dla stóp

innowacyjne wynalazki 4
amazon.com

Długie godziny w pracy nigdy nie były wygodniejsze. Ten niewielki, przenośny hamak pozwoli Ci podnieść nogi w wygodnej pozycji i zrelaksować się gdy spędzasz wiele godzin przy biurku.

#5 Odrzutowy plecak do pływania pod wodą

Plecak o nazwie Cudajet został zaprojektowany przez 21-letniego studenta, który specjalizuje się w drukarkach 3D. Urządzenie ma moc napędzającą z prędkością 13 km/h.

#6 Rower dla młodej mamy

instagram.com/tagabikes

Świeżo upieczone mamy nie muszą rezygnować z przyjemności jaką jest jazda an rowerze. Taga Bikes to firma, która specjalizuje się w projektowaniu wygodnych i bezpiecznych pojazdów dla mam z małymi dziećmi. Rowero-wózek jest także świetny dla właścicieli psów czy kotów!

#7 Kapsuła ratunkowa

innowacyjne wynalazki 5
instagram.com

Ta kapsuła ratunkowa została stworzona po to by ratować ludzkie życie przed naturalnymi katastrofami np. tsunami lub trzęsieniem ziemi. Może pomieścić dwie osoby, ale trwają prace nad stworzeniem kapsuły która pomieści aż 10 dorosłych. Oprócz tego znajduje się tu jedzenie i picie pozwalające przeżyć jednej osobie aż 5 dni! Do tego jest tu światło, GPS, toaleta, wentylator oraz odtwarzacz muzyki.

#8 Klapki 3D, które można nosić na każdym podłożu

instagram.com/iguaneye

Te klapki gwarantują komfort chodzenia boso, nie zależnie od tego czy chodzisz po skałach czy piaszczystych plażach. Są również higieniczne, a przede wszystkim, w przeciwieństwie do zwykłych japonek, bezpiecznie trzymają stopę.

#9 Czyste podeszwy bez względu na wszystko

innowacyjne wynalazki 6
facebook.com / facebook.com

Clean Step XTC to najlepsze rozwiązanie dla czystego domu! Chroni nie tylko przed brudem, ale także przed zarazkami. Takie urządzenie automatycznie zabezpiecza w folię obuwie i pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu podeszwy z podłogą. Sprawdzi się gdy w gości przychodzą znajomi, którzy mają zabrudzone buty, a także w szpitalach.

#10 Wózek który może zjechać po schodach

instagram.com/rbuxinc_official

Scewo to firma która zdecydowała się stworzyć wózek inwalidzki pozwalający poruszać się osobom niepełnosprawnym po schodach zarówno w dół jak i w górę. Dzięki temu osoby poruszające się na wózku mogą stać się bardziej niezależne w codziennym życiu.

#11 Inteligentne chusteczki, które sprawdzą czy w Twoim drinku nie ma pigułki gwałtu

innowacyjne wynalazki 7
instagram.com

KnoNap to inteligentna serwetka, która pozwala testować obecność narkotyków w drinkach. Wystarczy wylać kroplę napoju na specjalną część serwetki, a jeśli serwetka zmieni kolor,oznacza to że w napoju są narkotyki.

#12 Kamizelka ratunkowa zmieniająca się w łódź ratunkową

innowacyjne wynalazki 8
youtube.com

Ta firma stworzyła kamizelę ratunkową, którą łatwo zamienić w łódź – wystarczy rozłożyć baldachim. Survivor + to system przetrwania, który chroni nie tylko przed utonięciem i hipotermią, ale także przed silnymi wiatrami.

#13 Nowy kask rowerowy z poduszką powietrzną

innowacyjne wynalazki 9
facebook.com

Jeśli jesteś rowerzystą i chcesz jeździć i czuć się bezpiecznie na ulicach miasta, ta firma ma dla Ciebie bardzo dobre rozwiązanie. Ich produkt jest pierwszą na świecie poduszką powietrzną dla rowerzystów poruszających się w mieście!

Który produkt podobał Ci się najbardziej? Trzeba przyznać, że te innowacyjne wynalazki są naprawdę bardzo przydatne i pomagają poprawić komfort życia wielu osób!

Zobacz także:

1) 10 dziwnych produktów spożywczych, których nie zjesz w Polsce. Zadziwiają nawet kucharzy

2) Tak wyglądałyby polskie nazwy zagranicznych produktów

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij