×

Dzięki tej instrukcji szybko i bez większych problemów nauczysz się… gwizdać!

Gwizdanie, niby na pozór nic trudnego, ale wiele osób, pomimo usilnych prób, nie potrafi opanować tej sztuki. Jak się jednak okazuje, to że do tej pory nie byłeś w stanie tego zrobić, nie oznacza wcale, że nigdy nie nauczysz się gwizdać.

Podstawa to jasna instrukcja, dzięki której szybko i bez większych problemów opanujesz poszczególne elementy tej sztuczki. I tak się składa, że mamy coś takiego! Poniżej znajdziesz krótki poradnik, jak gwizdać. Uzupełnienie instrukcji stanowią rysunki, które przygotowała Ksenia Shvedova.

1. Za pomocą palców wskazujących i środkowych stwórz literę „A”, palce serdeczne i małe zaciśnij  jakbyś chciał stworzyć pięść.

instrukcja-jak-gwizdac1

2. Zassij lekko wargi, zwijając je wokół zębów. Możliwe, że ten element będzie wymagał kilku prób, ale nie zniechęcaj się, dasz radę!

instrukcja-jak-gwizdac2

3. Teraz umieść język we właściwej pozycji. Przy pomocy palców, ostrożnie pchnij język z powrotem do ust a jego końcówkę delikatnie naciśnij w dół. Język powinien utworzyć „krzywą”. Palce powinny być nie głębiej w ustach niż 1/4 ich długości.

instrukcja-jak-gwizdac3

4. I przyszedł czas na wydech. Jeśli czujesz, że powietrze przepływa jedynie nad dolną wargą, to znak, że zrobiłeś to poprawnie. Jeśli natomiast czujesz, że przechodzi ono przez górną wargę, musisz zmniejszyć wielkość kanału powietrznego za pomocą palców.

instrukcja-jak-gwizdac4

I to wszystko! Nie zapomnij dać znać, czy powyższa instrukcja okazała się przydatna! Mamy nadzieję, że tak!

Może Cię zainteresować

zamknij