×

Inteligentna doniczka sprawi, że Twoja roślinka będzie niczym zwierzątko z Tamagotchi

Każdy miłośnik roślin wie jak bardzo ważne jest odpowiednie umiejscowienie, wilgotność oraz odżywki. Kupując nowy kwiatek, pewnie chcesz żeby roślinka wyglądała jak najlepiej i zdrowo rosła. Niestety bardzo często zdarza się tak, że po kilku dniach jej liście żółkną, tracą swoją objętość … Mimo licznych prób uratowania nowej roślinki, ta w końcu całkowicie więdnie. Byłeś w takiej sytuacji zbyt wiele razy? Nie martw się, ja też przez to przeszłam! Ale jest na to odpowiednie rozwiązanie a jest nim inteligentna doniczka!

Inteligentna doniczka „Lua’ sprawi, że Twoje rośliny w prosty sposób zakomunikują Ci swoje potrzeby

inteligentna doniczka
mu-design.lu

Marka Mu Design wpadła na genialny pomysł, aby pomóc ludziom na całym świecie, którzy mają problem w utrzymaniu żywych i szczęśliwych roślin. Poprzez swój produkt, zamieniają rośliny w zwierzęta podobne do Tamagotchi! Wszystko dzięki inteligentnej doniczce! Ale jak to możliwe?

Jak działa inteligentna doniczka?

mu-design.lu

Doniczka wraz z roślinką, zostają połączone z telefonem, poprzez pobranie odpowiednie aplikacji i zeskanowaniu kodu QR. W ten sposób pielęgnacja rośliny będzie znacznie łatwiejsza, ponieważ po wybraniu rodzaju kwiatka, aplikacja wysyła powiadomienia czego aktualnie brakuje naszej roślince.

inteligenta doniczka lua fioletowa
mu-design.lu

Poprzez ekran LED, doniczka sygnalizuje czego akurat potrzebuje roślina. Ekran jest w stanie pokazać aż 15 różnych emocji, które wyrażają podstawowe potrzeby roślin tj. więcej słońca, więcej wody, za zimno, za ciepło. Wyświetlane obrazki w uroczy sposób informują Cię czy ostatnio dostarczyłeś roślinie za dużo wody czy też za mało. Buźki wyświetlane na ekranie robią urocze miny, mrużą oczy lub szeroko się uśmiechają.

inteligentna doniczka 3
mu-design.lu

Czy to nie przyjemny gadżet, który pomoże Ci zrozumieć potrzeby Twojego małego zielonego „zwierzaka”? Tylko lepiej uważaj, aby mina wyświetlana na ekranie nie zmieniła się z szerokiego uśmiechu, na zrzędliwy grymas!

Inteligentna doniczka reaguje na światło, a także ruch przy sadzonce, dlatego też możesz zobaczyć jak roślina czuje się w otoczeniu innych kwiatów czy domowych zwierząt

inteligentna doniczka lua
mu-design.lu

Projekt doniczki „Lua” można wesprzeć na stronie www.indiegogo.com, gdzie obecnie zebrano 80% potrzebnych środków. Firma ma nadzieję, że do grudnia 2019 r, rozpocznie swoją działalność i pomoże tysiącom właścicieli roślin, którzy pragną dowiedzieć się do odczuwają ich mali zieloni przyjaciele. Inteligentna doniczka nie należy jednak do najtańszych – cena za sztukę to aż 99 euro! Po wystartowaniu ze sprzedażą możliwe będzie wybranie własnego koloru doniczki.

Jak często przytrafia Ci się „uśmiercenie” roślinek? Podoba Ci się taka doniczka? Co sądzisz o takim produkcie i czy kupiłbyś go dla swoich roślinek?

To także może Cię zainteresować:

1) Trampki zmieniające kolor to nowy, genialny model od Converse

2) Nie pozwól uschnąć swojej roślince! Jeden gadżet szybko przywróci ją do życia

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować