×

Istnieje sposób, aby logo znajdujące się na iPhone zaczęło samo świecić

Jeśli korzystasz z produktów firmy Apple, istnieje duża szansa, że dosłownie zakochałeś się w urządzeniach elektronicznych znanej na całym świecie marki. Ten międzynarodowy gigant czyni swoje gadżety wyjątkowymi pod wieloma względami.

Wszystkie wersję McBooków (Air, Prom i iMac) mają nieodzowne logo w postaci nadgryzionego jabłka na tylnej powierzchni ekranu. Ikonka zapala się za każdym razem, gdy tylko włączymy komputer, czego nie spotkamy w przypadku laptopów innych marek.

Niestety, iPhony również nie mają tej wyjątkowej funkcji, choć logo firmy znajduje się również z tyłu owych telefonów. David Cogen, założyciel The Unlockr, znalazł na szczęście sposób na to, aby ikonka widoczna na iPhonach również  zapaliła się tak, jak w przypadku MacBooków. Co najważniejsze, świecące logo możesz zrobić sam! Poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy dotyczy tylko iPhone 6 i 6 Plus.

Choć bam wydaje się to dość trudne do zrealizowania rozwiązanie, twórca pomysłu twierdzi zupełnie inaczej.

Aby tego dokonać, musisz zamówić odpowiedni starter, a następnie podjąć się rozbiórki telefonu w celu podmiany logo.

Choć to dość mozolny proces, musisz liczyć się również z utratą rocznej gwarancji, o ile jeszcze Ci przysługuje.

A więc po kolei…

Wyłącz telefon. Użyj śrubokręta, aby odkręcić dwie śrubki z dolnej części telefonu.

Twój zestaw powinien być wyposażony w przyssawkę. Umieść ją na ekranie telefonu i zdejmij obudowę. Rób to delikatnie przy użyciu specjalnego narzędzia do podważania.

Pamiętaj, że w środku znajdują się dwie płytki, które są połączone za pomocą kabelków. Nie szarp obudowy, ponieważ mogą zostać uszkodzone.

Odkręć metalową płytkę, która znajduję się nad przewodami prowadzącymi do ekranu. Nie każda śrubka jest tej samej wielkości, zatem ciężko będzie Ci się pomylić podczas skręcania telefonu.

Odkręć również dwie śrubki, które są odpowiedzialne za blokowanie baterii metalową blaszką.

Gdy już to zrobisz pozbądź się taśmy, która umieszczona jest na baterii, a następnie wyjmij baterię przy użyciu karty kredytowej.

Teraz już pójdzie z górki. Odklej taśmy, które znajdują się na wysokości „starego” logo Apple. Wyjmij je za pomocą małego śrubokręta.

Włóż zakupiony wcześniej starter i zaklej, aby zabezpieczyć go przez przemieszczaniem się.

Aby logo świeciło, usuń nalepki znajdujące się po wewnętrznej stronie ekranu, skąd będzie pobierana energia do zasilania ikonki.

Tak więc do lewej, dolnej stronie metalowej, odsłoniętej części podpinamy logo i zabezpieczamy górną część przewodu przy użyciu dwóch małych pianek znajdujących się w zestawie, a następnie zaklejamy wszystko taśmą.

Na końcu wkładamy baterię, zabezpieczamy ją przy użyciu taśmy i blaszki, przykręcamy metalową płytkę, zamykamy obudowę i to wszystko!

Cały proces modyfikacji możesz zobaczyć na poniższym filmiku:

Oczywiście, należy liczyć się z tym, że przez przypadek można dokonać trwałego uszkodzenia telefonu. Robisz to więc na własną odpowiedzialność.

Może Cię zainteresować

zamknij