×

19 trendów, które w ogóle nie sprawdzają się w domu. Te rzeczy są niefunkcjonalne i wyjątkowo irytujące

Urządzanie domu czy mieszkania wiele osób rozpoczyna od przeglądania zdjęć w Internecie. Wszystko po to, aby znaleźć ciekawe rozwiązania i poznać najnowsze trendy. Tymczasem nie wszystko co ładnie się prezentuje jest jednocześnie funkcjonalne oraz praktyczne. Przekonaj się co najczęściej uznawane jest za wyjątkowo nietrafione rozwiązanie.

1. Nieprzytulne pokoje

Modne są pokoje, gdzie przeważa biel, czerń lub szarość. Na meblach w tych kolorach najbardziej widać kurz i odciski palców, a same pokoje wyglądają sterylnie (nie są przytulne).

Blvck Paris/unsplash

2. Mało miejsca do przechowywania

W mieszkaniach i domach brakuje miejsc do przechowywania sezonowych ubrań, kocy, pościeli, narzędzi czy innych rzeczy. Brakuje sprytnie zaaranżowanych schowków oraz szaf.

Priscilla Du Preez/unsplash

3. Identyczne domy

Na nowopowstających osiedlach wszystkie domy czy bloki wyglądają tak samo. Jest to szereg budynków, które niczym się od siebie nie różnią.

Blake Wheeler/unsplash

4. Pokoje skąpane w bieli

Panująca moda na biały kolor. W niektórych pomieszczeniach prawie wszystkie jest białe: kafelki, dywany, szafki, ściany, oświetlenie.

Hutomo Abrianto/unsplash

5. Sypialnia otwarta na łazienkę

Łazienka to miejsce, gdzie chcemy być sami. Nie jest przyjemnie jeśli ktoś obserwuje nas z otwartej sypialni. Każdemu należy się odrobina prywatności. 😉

pinterest

6. Szklane drzwi prysznicowe

Drzwi prysznicowe w całości wykonane ze szkła są bardzo niepraktyczne. Ładne wyglądają tylko zaraz po zakupie. Ogromnie trudno utrzymać je w czystości i widać na nich smugi.

Sidekix Media/unsplash

7. Drzwi bez wypełnienia

Puste w środku drzwi są mało śmiesznym żartem. Nie tłumią one hałasów i nie nadają się do żadnego pomieszczenia.

rcrabby/reddit

8. Wysokie okna

Duże okna sięgające od podłogi do sufitu nie zapewniają prywatności. Widać przez nie dokładnie całe mieszkanie, a niektórzy czują się w takich pomieszczeniach jak w akwarium. 😉

Alexandre Chambon/unsplash

9. Brak zieleni

Zapominanie o sadzeniu drzew i tworzeniu zieleńców na nowych osiedlach. A drzewa powodują, że, podczas upałów, odczuwalna temperatura jest niższa.

genialne

10. Schody bez barierek

Schody pozbawione barierek nie są bezpieczne i nie chronią mieszkańców podczas ewentualnych wypadków.

Collov Home Design/unsplash

11. Brak schowków

Dużym problemem w mieszkaniach jest znalezienie miejsca na przechowywanie odkurzacza, szczotek oraz mopów. Obowiązkowo powinny być projektowane schowki na sprzęty służące do sprzątania.

The Creative Exchange/unsplash

12. Siding z tyłu domu

Elewacja wychodząca na ulice to reprezentacyjna część domu. Jest ona zawsze ładnie wykończone. Tymczasem od strony podwórka lub na ganku znajduje się zdecydowanie nieelegancki siding.

Tina Rataj-Berard/unsplash

13. Wykładzina dywanowa na podłodze w łazience

Kładzenie na podłodze w toalecie lub łazience wykładziny dywanowej to nie jest dobry pomysł. To pomieszczenie jest szczególnie podatne na zabrudzenia, a na wykładzinie bardzo łatwo gromadzi się kurz, roztocza i wszelki brud.

dynonsx/reddit

14. Oszukane balkony

Balkony francuskie to tylko balustrada, która niczemu nie służy. Można co najwyżej powiesić na niej doniczki z kwiatami.

Lili Popper/unsplash

15. Małe kuchnie

Niektórzy projektanci przeznaczają mało miejsca na kuchnie i wciskają je w ciasne kąty. W efekcie trudno zamówić odpowiednie szafki i nie ma możliwości, aby ustawić wysoką lodówkę.

Megan Bucknall/unsplash

16. Zbyt niskie szafki w kuchni

Kuchenne szafki powinny sięgać do sufitu. Dzięki temu na dużo więcej przestrzeni do przechowywania.

Naomi Hébert/unsplash

17. Balustrady ze szkła

Szklane balustrady bardzo trudno utrzymać w czystości. Łatwo się brudzą i widać na nich wszystkie zanieczyszczenia.

Albert Hyseni/unsplash

18. Malowanie cegieł

Ciężko zrozumieć osoby, które stawiają dom z ozdobnych cegieł, a później pokrywają je farbą. To tak jakby zakryć dywanami wyfroterowane podłogi wykonane z naturalnego drewna.

Gleren Meneghin/unsplash

19. Szklane powierzchnie

Nadużywanie szklanych elementów w domu. Niektórzy w swoich domach maja szklane sufity, podłogi czy drzwi.

Alex Perz/unsplash

Jakie elementy wystroju uważasz za szczególnie nieudane lub niepraktyczne? 

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować

zamknij