Kategorie Majsterkowanie

Jeden banalny trik powstrzyma rury przed zamarzaniem. Jest dziecinnie prosty!

Niska temperatura oraz brak izolacji rur może prowadzić do katastrofy i kosztownego remontu. Kiedy woda w rurach zamarza, ciśnienie może wzrosnąć i doprowadzić do pęknięcia rury. Kiedy lód zacznie się topić, woda wyleje się z rur i zaleje mieszkanie. Jest jednak sposób, który może temu zaradzić.

Pipe Burst

Być może słyszałeś, że pewnym sposobem jest pozostawienie niedokręconego kranu. Jakikolwiek przepływ wody, nawet taki tworzący niewielką strużkę, pomaga zatrzymać wodę przed zamarzaniem w rurach. Jednak warto pamiętać, że przez cieknący kran nasze rachunki są znacznie wyższe, a zużycie wody ma wpływ na środowisko.

Dlatego też warto spróbować innej metody która sprawi, że rury nie zamarzną, a kran nie będzie ciekł

Wystarczą dwa proste kroki:

1) Upewnij się, że termostat jest ustawiony na wystarczająco wysoką temperaturę, która utrzymuje ciepło w domu.
2) Teraz wystarczy uchylić dowolne drzwiczki gdzie znajdują się rury. Jeśli masz dostęp do rur doprowadzonych do kuchni czy łazienki, to uchyl szafki i pozostaw, aby zapewnić przepływ powietrza. Warto otworzyć je na noc lub gdy będziemy poza domem.

Preventing frozen pipes - open cabinets

Jeśli w tych miejscach trzymasz środki czystości, przenieś je w inne miejsce, tak aby były one schowane przed dziećmi i zwierzętami.

Prawda, że dziecinnie proste? Ten prosty trik pozwala na przepływ ciepłego powietrza i delikatnie ogrzewa rury dzięki czemu woda nie zamarznie

Jeden banalny trik powstrzyma rury przed zamarzaniem. Jest dziecinnie prosty!
olx.pl

Jeśli jednak chcesz zrobić coś więcej, możesz udać się do specjalistycznego sklepu i kupić otulinę na rury dzięki czemu zapewnisz im odpowiednią izolację. Nie chcesz wydawać pieniędzy na otulinę? Możesz użyć starych gazet! Owiń je taśmą lub sznurkiem dookoła rur.

Źródło: tiphero.com | Fotografie: weputpipe.com