×

6 strategicznych miejsc na ciele, w których powinno się aplikować perfumy. Miej je na uwadze!

Nie sztuką jest wylać na siebie pół butelki perfum i sprawić, że ludzie będą od nas uciekać na odległość kilku metrów i z daleka krzyczeć, że się duszą…

Sztuką jest zaaplikowanie perfum w taki sposób oraz w takie miejsca, aby osoby, które nas otaczają mogły spokojnie delektować się naszym zapachem i przy okazji świetnym gustem perfumowym!

Każda kobieta powinna znać te newralgiczne punkty swojego ciała, aby zapach jej perfum utrzymywał się przez długi czas i delikatnie oplatał ciało…

Włosy

wikihow
wikihow

Możecie wierzyć lub nie, ale niektórzy uważają, że włosy są najlepsze do aplikowania perfum. Za każdym razem, gdy poruszymy głową, zapach będzie się delikatnie ulatniał.

Jednak przy nakładaniu perfum należy być ostrożnym… Alkohol może włosy wysuszyć, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie spryskanie szczotki i nałożenie zapachu za jej pomocą.

Miejsce za uszami

wikihow
wikihow

Większość z nas doskonale zna to miejsce, jako idealne do aplikowania perfum. Za uszami żyły są najbliżej skóry, przez co generowane jest więcej ciepła. To świetnie wzmacnia zapach.

Poza tym jeśli mamy na sobie biżuterię, to jest to świetna alternatywa dla nakładania zapachu na szyję. Przecież każda kobieta wie, że perfumy niszczą piękny wygląd naszych naszyjników…

Dół pleców

wikihow
wikihow

Może wydawać nam się bardzo dziwne… Jednak Chandler Burr, ekspert w dziedzinie zapachów, twierdzi, że plecy to miejsce, które zazwyczaj znajduje się pod ubraniem, dlatego perfumy utrzymują się tam dłużej. Dodatkowo w bardzo delikatny, a nie nachalny sposób się uwalniają…

Zgięcie łokci

wikihow
wikihow

Jest to kolejne miejsce, w którym żyły znajdują się blisko skóry. Zapach lepiej się uwalnia, delektując wszystkich wokół.

Zgięcie kolan

wikihow
wikihow

Być może nie pamiętacie tego ze szkoły, ale ciepłe powietrze zawsze uchodzi się do góry… Kiedy dołożyć do tej zasady fakt, że za kolanami żyły również znajdują się blisko skóry…

Połączenie tych dwóch właściwości daje fantastyczny „zapachowy efekt”, uwalniając perfumy w delikatny sposób przez cały dzień.

Pępek

wikihow
wikihow

To trik, który podobno rozpowszechniła Liv Tyler, twierdząc że perfumy umieszczone w pępku dają efekt długotrwałego i zarazem delikatnego zapachu.

My nigdy nie pomyślelibyśmy, że pępek może być dobrym miejscem do aplikacji perfum… No ale! Skoro gwiazda twierdzi, że to naprawdę działa, może warto spróbować?

Znaliście wszystkie te miejsca?

Może Cię zainteresować

zamknij