×

Jak dobrać idealną dla siebie wysokość obcasa? Pomoże prosta metoda

Niektóre panie uwielbiają chodzić w butach na wysokich obcasach, a inne zakładają je tylko na wyjątkowe okazje. Czy jednak wiesz, że nie każda wysokość obcasa jest właściwa dla każdej kobiety. Zobacz, jak dobrać wysokość obcasa, aby czuć się komfortowo i wyglądać dobrze.

Istnieje kilka ciekawych metod, aby sprawdzić jaka wysokość obcasa jest najwłaściwsza dla Twojego wzrostu. Dwie z nich opierają się na tzw. złotej liczbie, która w przybliżeniu wynosi 1,618. Jeżeli podzielisz swój wzrost przez odległość od stóp do pępka, to otrzymasz właśnie złotą liczbę. Podobna wartość wyjdzie jeśli podzielisz odległość od koniuszków palców do łokcia, przez odległość od nadgarstka do łokcia. Sprawdź koniecznie. 😉

jak dobrać wysokość obcasa
Jak dobrać wysokość obcasa, fot. Unsplash

Jaka wysokość obcasa jest dla Ciebie najlepsza?

Odnosząc się do złotej liczby możesz obliczyć, jaka jest dla Ciebie idealna wysokość obcasa. Oczywiście nie należy się do tego bezkrytycznie przywiązywać, ale wynik warto mieć w pamięci podczas następnych zakupów. Zawsze najlepiej wybierać takie obuwie, w którym czujesz się najlepiej i najwygodniej.

  • Najpierw zmierz swój wzrost oraz odległość od pępka do czubka głowy.
  • Później odległość od pępka do czubka głowy pomnóż przez 1,618. Otrzymana wartość to idealna długość nóg oparta na złotym podziale.
  • W kolejnym kroku do idealnej długości nóg dodaj odległość od czubka głowy do pępka. Otrzyma wartość to idealny wzrost oparty na złotym podziale.
  • W ostatniej fazie od idealnego wzrostu odejmij swój wzrost. To właśnie idealna wysokość obcasa dla Ciebie. 😉
Jak dobrać wysokość obcasa
Jak dobrać wysokość obcasa Fot. Genialne

Jaka jest dla Ciebie idealna maksymalna wysokość obcasa?

  • Najpierw zmierz swoją stopę i uzyskany wymiar podziel na pół.
  • Później 1/2 rozmiaru stopu podziel przez 1,618 (złota liczba).

Dzięki temu uzyskasz podpowiedź jaka maksymalna wysokość obcasa będzie dla Ciebie najlepsza. Oczywiście tak wysokie szpilki nie są odpowiednie na co dzień, ale na pewno można pomyśleć o założeniu ich na specjalne okazje. 😉

jak dobrać wysokość obcasa
Jak dobrać wysokość obcasa, fot. Unsplash

Zawsze zimą noszę w kieszeni kulkę folii aluminiowej. Ratuje mnie w wielu sytuacjach.

Może Cię zainteresować

zamknij