×

Źle dobrane jeansy to koszmar każdej kobiety. Dzięki tym wskazówkom wybierzesz te idealne

Dżinsy. Która kobieta nie ma ich w swojej szafie? Chyba takiej nie znacie, prawda? Te spodnie modne są od bardzo dawna i odkąd tylko zaczęły być, już nigdy nie przestały. Zawsze pomagają bardzo szybko znaleźć odpowiedź na pytanie: „I w co ja mam się ubrać?!”, czyż nie? 🙂

Ważne jest jednak to, aby umiejętnie dobrać je do swojego typu sylwetki. Na pewno wiecie, że potrafią doskonale zatuszować niektóre mankamenty naszej figury i jednocześnie podkreślić jej zalety.

Oczywiście, jeśli tylko postawicie na właściwy model. Pora się zatem dowiedzieć, jak to zrobić…

Spójrz na ten obrazek i zastanów się nad typem swojej figury:

Wiesz już?

Jeżeli tak, zobacz teraz, w których dżinsach będzie Ci najlepiej, a których zdecydowanie powinnaś unikać.

#1 Skinny

Ten rodzaj dżinsów doskonale podkreśla biodra i optycznie wydłuża nogi. Niestety, jednocześnie uwidacznia wszelkie niedoskonałości sylwetki.

#2 Klasyczne, proste nogawki

Dzięki nim ukryjesz dodatkowe kilogramy. Całkiem nieźle potrafią zamaskować brzuszek, a także zbyt duże biodra. Nie poleca się ich ubierania kobietom bardzo szczupłym.

#3 Boyfriendy

Ukrywają wąskie biodra i wszelkie mankamenty nóg, podkreślają talię. Niestety, delikatnie spłaszczają pośladki i optycznie skracają sylwetkę. Idealne dla wysokich i szczupłych osób.

#4 Z wysokim stanem

Takiego rodzaju dżinsy świetnie wydłużają nogi, wysmuklają talię i maskują brzuszek. Niestety, coś za coś – optycznie zmniejszają górną partię ciała i skracają całą sylwetkę.

#5 Ze średnim stanem

Te dżinsy również świetnie poradzą sobie z wystającym brzuszkiem. Niestety, równie dobrze zamaskują smukłe kształty kobiecej talii…

#6 Z niskim stanem

Podkreślają zgrabny brzuszek i wydłużają górną część ciała. Świetnie uwidaczniają talię, ale co za tym idzie uwidaczniają jej wszelkie mankamenty… Niestety, skracają nogi.

#7 Dzwony

Te spodnie sprawiają, że ramiona i klatka piersiowa wyglądają na węższe. Mogą poprawić optycznie proporcje ciała. Nie są polecane dla niskich osób.

#8 Szerokie nogawki

Sprawiają, że nawet dość pokaźne uda wyglądają na mniejsze, maskują wszelkie niedoskonałości nóg i stanowią świetny wybór dla pań o większej sylwetce. Optycznie skracają nogi.

#9 O klasycznej długości

Sprawiają, że ciało wygląda bardzo proporcjonalnie. Przed zakupem musimy jednak zwrócić uwagę na to, czy nie marszczą się wokół kolan – nie powinny.

#10 Do połowy buta

Taka długość wygląda dobrze tylko do dzwonów. Wydłużają nogi i zwężają biodra.

#11 7/8

Podkreślają kostki i nie skracają optycznie sylwetki, a także nie powodują dysproporcji między górą, a dołem. Musimy pamiętać, ze nie powinno łączyć się ich z butami zapinanymi wokół kostek.

Już wiesz, jakie wybrać dla siebie?