×

Jak edytować pdf za darmo

W formacie pdf zapisuje się już gotowe dokumenty. Niekiedy jednak możemy mieć potrzebę ich edycji. Wielu z nas nie wie jak się do tej sprawy zabrać. Okazuje się, że jest to możliwe i przy odrobinie starań będziemy w stanie edytować nasze dokumenty zapisane w formacie pdf. Zapoznajmy się ze wskazówkami, które pokażą nam jak edytować pdf skutecznie i jak najmniejszym kosztem.

Jak edytować pdf – praktyczne wskazówki

Kiedy zastanawiamy się jak edytować pdf mamy kilka możliwości. Zdecydowanie najłatwiej jest tego dokonać za pomocą oryginalnego edytora plików pdf, czyli oprogramowania Adobe Acrobat. Nie wszyscy z nas chcą jednak korzystać z takiej możliwości, a to z jednego powodu – program ten jest płatny. Jeżeli nie chcemy lub nie możemy zdecydować się na zakup Adobe Acrobat mamy również inne możliwości. W sieci dostępnych jest wiele bezpłatnych aplikacji, które pozwolą nam edytować dokumenty zapisane w formacie pdf. Możemy tego dokonać także w Wordzie. Takie możliwości daje nam między innymi program Word 2013, czy jego kolejna wersja Word 2016. Sami musimy zdecydować, które rozwiązanie będzie w naszym przypadku najbardziej optymalne. Warto jest zdawać sobie sprawę, że edycja przy użyciu różnych programów będzie miała swoje wady i zalety. Pamiętajmy, że najłatwiej będzie nam edytować dokumenty tekstowe. Możemy natomiast napotkać pewne problemy, kiedy w dokumencie znajdują się różnego rodzaju wykresy czy tabele. Zanim zdecydujemy się w jaki sposób będziemy edytować nasz dokument, dobrze jest zwrócić uwagę właśnie na jego zawartość. Niekiedy rozwiązaniem dla nas może się okazać możliwość edytowania formatu pdf na jpg.

jak edytować pdf

Bezpłatne aplikacje służące do edytowania plików pdf różnią się stopniem zaawansowania i właściwościami. Zanim pobierzemy jedną z nich, sprawdźmy jakie efekty możemy przy jej pomocy uzyskać. Część aplikacji oferuje nam bardzo szerokie możliwości. Możemy przy ich pomocy wstawiać i usuwać tekst, a także całe grafiki. Warto zwrócić uwagę jakie narzędzia oferuje nam dany program – im jest ich więcej, tym lepiej. Sprawdźmy, czy możemy za ich pomocą wstawiać na przykład wykresy. Niektóre aplikacje umożliwiają nam łączenie kilku dokumentów zapisanych w formacie pdf w jeden lub przeciwnie – dzielenie naszego dokumentu na kilka mniejszych. Wybór konkretnego programu powinien być podyktowany naszymi potrzebami.

Jak edytować pdf w Wordzie

Programy Word 2013 i Word 2016 zostały znacznie udoskonalone w stosunku do swoich poprzednich wersji. Widać to szczególnie po możliwości edycji dokumentów pdf. Starsze wersje programu umożliwiały tylko zapisywanie dokumentów. Właściciele Worda 2013 i Worda 2016 mogą zmieniać ich zawartość. Program ten nie jest idealny i nie liczmy na to, że doskonale poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, które przed nim postawimy. Zdecydowanie najlepiej radzi sobie z dokumentami tekstowymi. W przypadku, kiedy nasze dokumenty posiadają wiele grafik, czy wykresów powinniśmy liczyć się z koniecznością nanoszenia poprawek. Program umożliwia nam dodawanie i usuwanie fragmentów tekstu. Mamy także możliwość dodawania lub zmieniania układu obrazków. Pod wpływem tych procesów układ tekstu automatycznie się zmieni. Możemy zmieniać styl pisma, modyfikować wielkość czcionki, co pozwoli nam na uzyskanie takich efektów wizualnych, które będą nas najbardziej satysfakcjonowały. Choć wszystkie programy do edycji pdf mają swoje wady i zalety warto jest o nich wiedzieć i zapoznać się z ich możliwościami, zwłaszcza kiedy zastanawiamy się jak edytować pdf nie ponosząc żadnych kosztów.

Może Cię zainteresować

zamknij