×

Holendrzy inaczej otwierają drzwi od auta. Ich metoda jest o wiele bezpieczniejsza

Rowerzyści… są wszędzie. Nie tylko oni powinni mieć oczy dookoła głowy, ale uważni powinni być także kierowcy. Zwłaszcza powinni być szczególnie wyczuleni na ten moment, gdy wysiadają z samochodu i otwierają drzwi swojego pojazdu. Często robi się to w pośpiechu, automatycznie i bez zastanowienia się dłuższą chwilę nad wykonywaną czynnością. Musimy mieć świadomość tego, że w takiej sytuacji rowerzysta nie ma szansy na unik.

Otwieranie drzwi auta – jak zrobić to poprawnie?

Nieostrożne otwieranie drzwi (po angielsku dooring) może doprowadzić nawet do najgorszego. A rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste!

08-11084 [Dylan Passmore]

Ta metoda sprawdza się także dla pasażerów, którzy siedzą za kierowcą, dlatego warto ją mieć zawsze w głowie.

Wystarczy tylko zapamiętać, aby nie otwierać drzwi lewą ręką (jak to prawie każdy z nas ma w zwyczaju), ale nauczyć się tego, że to prawa ręka jest kluczem do sukcesu. Ten ruch sprawia, że nasze ciało automatycznie się obraca w lewo i dzięki temu zerkamy przez ramię, czy ktoś nie nadjeżdża. Proste i jakże genialne, prawda?

youtube.com

Zobacz także: 9 trików polskich złodziei samochodów. Z łatwością mogą ukraść auto kiedy robisz zakupy

Otwieranie drzwi auta w Holandii w ten sposób(potocznie mówi się o nim: holenderski chwyt), jest znany od dawna. Wszystko przez wzmożony ruch rowerzystów .

Sposób warto wdrożyć w życie i przekazywać go swoim znajomym. Taka prosta rzecz, a może uratować czyjeś życie.

youtube.com

Udostępnij ten prosty trik. Tak niewiele trzeba, aby wszyscy na drodze byli bezpieczni!

Może Cię zainteresować

zamknij