×

Jak korzystnie wypaść na zdjęciu? 10 najlepszych wskazówek dzięki którym każdy wygląda lepiej

jak korzystnie wypaść na zdjęciu? Wcale nie jest łatwo zrobić sobie dobre zdjęcie, zwłaszcza jeśli się nie wygląda, jak modelka z wybiegu Diora. Doświadczona fotograf, Bonnie Rodríguez Krzywicki, która sama do najszczuplejszych osób nie należy, na swoim Instagramie pokazuje na konkretnych przykładach, czego nie robić, a co jak najbardziej należy zrobić, aby korzystnie wypaść na fotce.

1. Zahukana dziewczynka

©bonnierzm/Instagram

To typowe zdjęcie z wakacji. Na pierwszej fotce Bonnie wygląda jakby była zawstydzona, w skutek czego jej poza jest zamknięta, dłonie złączone, jakby nie wiedziała co z nimi zrobić. Warto wykorzystać atuty swojego ciała i otoczenie, a spory brzuszek w tego typu ubraniu oczywiście zawsze się będzie lepiej prezentował z boku.

2. Korzystaj ze swych nóg

jak korzystnie wypaść na zdjęciu
©bonnierzm/Instagram

Nogi Bonnie na pierwszej fotce są bardzo blisko ciała, przez co w tej pozycji i tym ubraniu wygląda jakby chciała niezdarnie schować swoje ciało, a de facto eksponuje je w sposób, przez który wydaje się ono większe, niż w rzeczywistości. Na drugiej fotce niewątpliwie widać kobietę pewną siebie i swoich atutów, której ciało tworzy przyjemne linie.

3. „Wyginam śmiało ciało”

jak korzystnie wypaść na zdjęciu
©bonnierzm/Instagram

Warto korzystać ze swoich atutów, wypiąć pupe, biust, a ręce ustawić tak, by podkreślały nasze linie, zamiast wyglądać dziwacznie

4. Pożegnanie trusi

jak korzystnie wypaść na zdjęciu
©bonnierzm/Instagram

Na pierwszym ze zdjęć Bonnie wygląda jak niezbyt atrakcyjna kulka. Na drugim wyeksponowała swoje nogi, nadała ciału bardziej otwartą pozycję i bez wątpienia większą dynamikę.

5. Nie bój się pozować tyłem

jak korzystnie wypaść na zdjęciu
©bonnierzm/Instagram

Kolejne z serii typowych zdjęć z wakacji, jakie każdy w swych rodzinnych albumach ma. Bonnie pozując tyłem, nadała zdjęciu nie tylko większą dynamikę, ale i jej spojrzenie przez ramię uczyniło zdjęcie dużo bardziej uwodzicielskim.

6. Atuty, atuty, atuty

jak korzystnie wypaść na zdjęciu
©bonnierzm/Instagram

Pierwsze ze zdjęć pokazuje ciało Bonnie w jak najgorszy sposób, kryjąc wszystkie jego atuty. Lekka zmiana figury uwypukliła jej biust, pozwoliła spora część brzuszka zasłonić ramieniem, a pochylona nieco w przód głowa nadała jej pewności siebie.

7. Gwiazda filmowa

©bonnierzm/Instagram

Nie bój się odważnych, otwartych póz i pamiętaj, że lekkie przekręcenie ciała nada mu większą dynamikę. Na drugim zdjęciu Bonie wygląda wręcz, jak gwiazda fotografowana przez paparazzi.

8. Nieporadność vs pewność siebie

©bonnierzm/Instagram

Na pierwsze fotce Bonnie wygląda, jakby wstydziła się, że pozuje w kostiumie kąpielowym i jakby chciała zakryć jak najwięcej ze swego ciała. Na drugim pokazuje je w bardziej dynamicznym ujęciu wypinając biust i pupę, a przede wszystkim swą figura mówi, że się go nie wstydzi.

9. „U cioci na imieninach…”

©bonnierzm/Instagram

Na pierwszej z fotek Bonnie wygląda jak wiele osób na rodzinnej imprezie, a jej ciało wizualnie przypomina zbitą okrągłą masę. Na drugiej fotce tak wykorzystała krzesło, na którym siedzi, aby nadać swemu ciału jak najwięcej dynamizmu. Udało jej się także schować brzuszek i bez wątpienia wygląda na pewniejszą siebie.

10. Umiejętnie korzystaj z otoczenia

©bonnierzm/Instagram

Na drugim ze zdjęć Bonnie wydaje się dużo bardziej szczupła, ponieważ umiejętnie wykorzystała elementy otoczenia. Barierka pomogła jej przede wszystkim schować brzuszek, wyraźniej zaznaczyła jej pupę i pomogła oczywiście także odchudzić nogi.

Teraz już wiesz, jak korzystnie wypaść na zdjęciu? Nie tylko Bonnie zdradza pewne kulisy robienia dobrych zdjęć. Godne uwagi są też niezwykłe sesje Gilmara Silva! 😉

 

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować

zamknij