Kategorie Inspiracje

Jak korzystnie wypaść na zdjęciu? 10 najlepszych wskazówek dzięki którym każdy wygląda lepiej

Wcale nie jest łatwo zrobić sobie dobre zdjęcie, zwłaszcza jeśli się nie wygląda, jak modelka z wybiegu Diora. Doświadczona fotograf, Bonnie Rodríguez Krzywicki, która sama do najszczuplejszych osób nie należy, na swoim Instagramie pokazuje na konkretnych przykładach czego nie robić, a co jak najbardziej należy zrobić, aby korzystnie wypaść na fotce.

1. Zahukana dziewczynka

©bonnierzm/Instagram

Typowe zdjęcie z wakacji. Na pierwszej fotce Bonnie wygląda jakby była zawstydzona, jej poza jest zamknięta, dłonie złączone, jakby nie wiedziała co z nimi zrobić. Warto wykorzystać atuty swojego ciała i otoczenie, a spory brzuszek w tego typu ubraniu zawsze się będzie lepiej prezentował z boku

2. Korzystaj ze swych nóg

©bonnierzm/Instagram

Nogi Bonnie na pierwszej fotce są bardzo blisko ciała, przez co w tej pozycji i tym ubraniu wygląda jakby chciała niezdarnie schować swoje ciało, a de facto eksponuje jes w sposób przez który wydaje się ono większe, niż w rzeczywistości. Na drugiej fotce widać kobietę pewną siebie i swoich atutów, której ciało tworzy przyjemne linie.

3. „Wyginam śmiało ciało”

©bonnierzm/Instagram

Warto korzystać ze swoich atutów, wypiąć pupe, biust, a ręce ustawić tak, by podkreślały nasze linie, zamiast wyglądać dziwacznie

4. Pożegnanie trusi

©bonnierzm/Instagram

Na pierwszym ze zdjęć Bonnie wygląda jak niezbyt atrakcyjna kulka. Na drugim wyeksponowała swoje nogi, nadała ciału bardziej otwartą pozycję i większą dynamikę

5. Nie bój się pozować tyłem

©bonnierzm/Instagram

Kolejne z serii typowych zdjęć z wakacji, jakie każdy w swych rodzinnych albumach ma. Bonnie pozując tyłem nadała zdjęciu nie tylko większą dynamikę, ale i jej spojrzenie przez ramię uczyniło zdjęcie dużo bardziej uwodzicielskim.

6. Atuty, atuty, atuty

©bonnierzm/Instagram

Pierwsze ze zdjęć pokazuje ciało Bonnie w jak najgorszy sposób, kryjąc wszystkie jego atuty. Lekka zmiana figury uwypukliła jej biust, pozwoliła spora część brzuszka zasłonić ramieniem, a pochylona nieco w przód głowa nadała jej pewności siebie.

7. Gwiazda filmowa

©bonnierzm/Instagram

Nie bój się odważnych, otwartych póź i pamiętaj, że lekkie przekręcenie ciała nada mu większą dynamikę. Na drugim zdjęciu Bonie wygląda wręcz, jak gwiazda fotografowana przez paparazzi.

8. Nieporadność vs pewność siebie

©bonnierzm/Instagram

Na pierwsze fotce Bonnie wygląda, jakby wstydziła się, że pozuje w kostiumie kąpielowym i jakby chciała zakryć jak najwięcej ze swego ciała. Na drugim pokazuje je w bardziej dynamicznym ujęciu wypinając biust i pupę, a przede wszystkim swą figura mówi, że się go nie wstydzi.

9. „U cioci na imieninach…”

©bonnierzm/Instagram

Na pierwszej z fotek Bonnie wygląda jak wiele osób na rodzinnej imprezie, a jej ciało wizualnie przypomina zbitą okrągłą masę. Na drugiej fotce tak wykorzystała krzesło, na którym siedzi, aby nadać swemu ciału jak najwięcej dynamizmu. Udało jej się także schować brzuszek i wygląda na pewniejszą siebie.

10. Umiejętnie korzystaj z otoczenia

©bonnierzm/Instagram

Na drugim ze zdjęć Bonnie wydaje się dużo bardziej szczupła, bo umiejętnie wykorzystała elementy otoczenia. Barierka pomogła jej schować brzuszek, wyraźniej zaznaczyła jej pupę i pomogła także odchudzić nogi.

Źródła: www.boredpanda.com