×

Jak myślą bogaci? Zasada 5 godzin to tylko jedna z rzeczy, których możesz się od nich nauczyć

Osoby, które samodzielnie zgromadziły spory majątek są obiektem zainteresowania. Niektórzy z nich chętnie udzielają porad. Zobacz, czego możesz nauczyć się od bogatych ludzi.

Rady, które dają bogaci ludzie pozwolą Ci poznać, jak myślą możni tego świata.

1. Nowe rzeczy kupuj tylko wtedy, kiedy naprawdę ich potrzebujesz

Kolejna sukienka czy buty dają szczęście tylko przez chwilę. Natomiast pochłaniają pieniądze. Dlatego lepiej skupić się na rzeczach naprawdę istotnych (rodzina, hobby), niż pustoszyć swój portfel. Pomyśl, co sprawia Ci najwięcej radości i właśnie temu poświęć swój czas. A przedmioty nie pierwszej potrzeby kupuj wtedy, kiedy staną się już koniecznością.

2. Poświęcaj czas na czytanie

Czytanie aktywizuje mózg do pracy i sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni do refleksji czy rozmyślań. Warren Buffett (amerykański inwestor giełdowy) zauważył, że dzięki lekturom przestał podejmować decyzje biznesowe pod wpływem chwili. Czyta nawet 6 godzin dziennie! A Bill Gates rocznie czyta 50 książek! Elon Mask i Mark Zuckerberg też nie stronią od książek.

czego możesz nauczyć się od bogatych ludzi
Jak myślą bogaci?, fot. Unsplash

3. Edukuj finansowo swoje dzieci

Niestety w szkołach edukacja finansowa w zasadzie nie istnieje. Dlatego od najmłodszych lat należy uczyć dzieci gospodarowania pieniędzmi. Wszystko po to, aby później nie popadły w długi lub nie zaprzepaściły odziedziczonego majątku.

4. Nie trać czasu w mediach społecznościowych

Jak wiadomo Internet jest w stanie pożreć ogromną ilość czasu. Jednak miliarderzy stronią od mediów społecznościowych. Oni wolą poświęcać czas na uczenie się nowych rzeczy i doskonalenie swoich umiejętności. Stosują zasadę 5 godzin. Wielu najbogatszych przyznaje, że co najmniej jedną godzinę dziennie w dni robocze przeznaczają na naukę nowych rzeczy i poszerzanie swojej wiedzy. A w ich harmonogramie zajęć i obowiązków Billa Gatesa i Warrena Buffetta naprawdę często to nie łatwa sprawa.

5. Nie inwestuj w nowy samochód

Auto to skarbonka bez dna. Nowy samochód już po opuszczeniu salonu traci na wartości 10%. Dlatego bogacze wybierają raczej średniej klasy i używane auta. Oczywiście niektórzy pozwalają sobie na naprawdę luksusowe wozy, ale jest to zwykle wtedy, kiedy ich zakup nie nadszarpuje mocno ich majątku. Na przykład pięściarz Tyson Fury, który jest milionerem, kilkunastoletnim samochodem marki Volksagen Passat.

6. Nie poddawaj się łatwo

Mało kto osiąga sukces za pierwszym razem. Ponadto udowodniono, że milionerzy potrafią ogłosić bankructwo kilka razy w ciągu swojego życia. Dlatego nie warto się poddawać, zrażać, gdyż porażki są wpisane w największe sukcesy.

czego możesz nauczyć się od bogatych ludzi
Czego możesz nauczyć się od bogatych ludzi, fot. Unsplash

7. Dbaj o swoje zdrowie i kondycję fizyczną

Ruch i dobre samopoczucie jest niezwykle ważne, aby prowadzić swoją firmę i rozwijać biznes. Dlatego warto uprawiać wybrany sport oraz regularnie się badać. Jack Dorsey (twórca Twittera) uwielbia chodzić po górach. Pomaga mu to myśleć. I zawsze do pracy można jeździć na rowerze, tak jak Marek Piechocki, miliarder i współzałożyciel LPP S.A.

Ci rodzice wydzielają dzieciom pieniądze na środki higieniczne. Według nich to dobra nauka oszczędzania.

Może Cię zainteresować

zamknij