×

Jak naprawić wgniecenie w samochodzie? To banalny sposób, który nie szkodzi wypróbować przed wizytą u blacharza

Wypadek samochodowy może przytrafić się każdemu z nas i nikt nie lubi ponosić kosztów profesjonalnej naprawy, gdyż jest ona zwykle dość droga. Jak naprawić wgniecenie w samochodzie nie korzystając z mechanika? Jest 1 trick, który się super sprawdza.

Jak naprawić wgniecenie w samochodzie
Jak naprawić wgniecenie w samochodzie? Fot. Adam Was Here/youtube

To jest tak proste, że aż głupie…

Ten trick może wyglądać na magiczną sztuczkę i może Ci być trudno uwierzyć, że coś tak banalnego działa, dopóki tego sam nie spróbujesz. Albo chociaż nie zobaczysz tego na własne oczy. Wgniecenie w blasze samochodu powstałe na skutek drogowej kolizji można bardzo łatwo samemu wyprostować. I to bez użycia jakichkolwiek specjalistycznych narzędzi. Jedyne czego będziesz potrzebował to naczynie z wrzącą wodą i (opcjonalnie) przepychacz do udrażniania WC.

Jak naprawić wgniecenie w samochodzie? Fot. Adam Was Here/youtube

Jak naprawić wgniecenie w samochodzie za pomocą wrzątku?

Zagotuj wodę w dowolnym naczyniu. Dobrze jednak by było, gdyby miało ono co najmniej litr pojemności (lepsze będzie jeszcze nieco większe). Gdy woda zacznie bulgotać zdejmij ja z kuchenki i bezzwłocznie udaj się w kierunku zaparkowanego auta. Następnie oblej powstałe na skutek stłuczki wgniecenie w blasze samochodu pokaźną ilością wrzątku. Uważaj przy tym by się nie oparzyć! Wrzątek spowoduje mięknięcie blachy i jednoczesne jej odginanie się ku bardziej naturalnej pozycji. Czyli najczęściej taką, jaką miała przed wypadkiem. Jeśli jest to potrzebne „pomóż” blasze samochodu za pomocą przepychacza do WC. Jeśli masz jakieś wątpliwości jak się za to wszystko zabrać, to bardzo dobrze pokazuje to poniższy filmik:

z Jak sam łatwo zauważysz po oblaniu wgniecionego miejsca wrzątkiem, z łatwością będziesz w stanie blasze samochodu przywrócić poprzedni wygląd. Nie będzie Ci do tego potrzebna żadna kosztowna wizyta u mechanika i tracenie czasu w kolejce do naprawy. Oczywiście życzymy Ci, byś nigdy nie musiał w praktyce korzystać z tej sztuczki. Szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy!

A tutaj przeczytasz o tym, jak uchronić auto przed gradem. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki, dzięki którym doskonale poradzisz sobie z taką sytuacją.

Może Cię zainteresować

zamknij