×

Napraw zdeformowaną kanapę za niecałe 100 zł. Będzie wyglądać jak nowa

Przeciętny dorosły Polak spędza na kanapie blisko cztery godziny dziennie. To właśnie na sofie odpoczywamy, z niej najwygodniej ogląda się telewizję lub czyta gazety. Jednak codzienne siedzenie na kanapie sprawia, że mebel szybko się wygniata, a poduszki sofy po kilku miesiącach użytkowania wyglądają jakby miały kilka lat… Jak szybko i tanio naprawić starą kanapę?

Nie musisz wyrzucać swojej kanapy i wydawać kroci na kupno nowej! W 5 prostych krokach odmłodzisz wygląd swojej kanapy!

pinterest.com

Krok 1: Dokładnie wyczyść sofę

Na samym początku dokładnie wyczyść kanapę za pomocą odkurzacza. Nie zapomnij okurzyć przestrzeni pod poduszkami sofy oraz za nimi.

stara kanapa renowacja odkurzanie sofy
youtube.com

Krok 2: Zdejmij poszewki z poduszek siedzisk i oparć

stara kanapa renowacja ubieranie poszewki
youtube.com

Następnym krokiem jest usunięcie pokrowców ze wszystkich poduszek. Ważne jest, aby zachować ostrożność przy wyciąganiu poduszek, aby uniknąć deformacji. Sprawdź na metce jak należy prać poszewki i postępuj zgodnie z instrukcjami prania. Jeśli jednak nie jesteś pewna jak to zrobić, zasięgnij informacji u producenta lub oddaj poszewki do pralni.

Krok 3: Przymocuj do poduszek siedzisk piankę tapicerską

stara kanapa renowacja klejenie pianki tapicerskiej
youtube.com

Na tym etapie potrzebujesz grubą piankę tapicerską, którą należy przymocować do poduszek siedzisk. Dokładnie zmierz jaki wymiar ma poduszka siedzenia i używając nożyka tapicerskiego lub ostrego noża kuchennego przetnij piankę. Następie przymocuj ją za pomocą kleju w sprayu i ostrożnie dociśnij. Koszt kleju tapicerskiego w sprayu to około 30 zł zaś pianka to koszt blisko 35 zł za 2 metry kwadratowe.

Krok 4: Umieść poszewki na poduszkach

stara kanapa renowacja ubieranie poszewki
youtube.com

Odczekaj kilka godzin aby klej mocno związał i pianka dobrze przylgnęła do siedziska. Jeśli poszewki są już wyprane i wysuszone, nałóż je na nowe poduszki. Rób to bardzo ostrożnie i powoli, ponieważ poduszki są teraz znacznie większe niż wcześniej. Możesz poprosić kogoś z domowników, aby pomógł Ci w tym zadaniu.

Krok 5: Wypełnij tylne poduszki wyściółką z waty

stara kanapa renowacja wypychanie wata
youtube.com

Kiedy już poduszki siedzisk są gotowe, pora zabrać się za oparcia! Tutaj zamiast gąbek z pianki tapicerskiej możesz użyć innego wypełnienia jakim jest wata. Jest ona delikatna i zapewni optymalny komfort podczas siedzenia. Cena wypełnienia to około 3 zł (20 cm x 3 m).

Gotowe! Teraz wystarczy ułożyć poduszki na kanapę i rozpocząć relaks!

kanapa po renowacji
youtube.com

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.