×
Wirtualna Polska

Psycholog zdradza prosty trik na zwalczenie lenistwa. Koniec z jesienną chandrą!

Bardzo często staramy się uniknąć wielu sytuacji. Za każdym razem szukamy powodu, aby nie znaleźć się w sytuacji, w której nie czujemy się dobrze. Nasz umysł podpowiada nam, że najlepszym rozwiązaniem jest poddanie się, ucieknięcie od problemu i schowanie się pod kołdrę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak w takim razie poradzić sobie ze zmierzeniem z niekomfortową sytuacją? Jak wyjść ze strefy komfortu i przestać być leniwym? Zacząć działać i być produktywnym?

freepik.com

freepik.com

Psycholog dr Jonathan Fader uważa, że najlepszą opcją jaka istnieje jest… odpowiedzieć swojemu mózgowi

Czy czasami czujesz, że Twój organizm mówi Ci „ok, to koniec”, „więcej nie mogę”, „nie chce mi się”? Co w takich chwilach mówisz? Jaka jest Twoja technika?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
freepik.com

freepik.com

Kluczem do sukcesu jest opracowanie odpowiedniego myślenia, który pomoże zmierzyć się z bólem tolerancji. Podobna technika jest stosowana podczas treningów sportowców np. biegaczy. Kluczem do sukcesu okazuje się podzielenie swoich obowiązków i zadań na mniejsze grupy.

freepik.com

freepik.com

Z mniejszymi obowiązkami zawsze radzimy sobie lepiej i tak jak sportowcy wyznaczają sobie nieco mniejsze sukcesy jak np. „wiem, że stać mnie na więcej i mogę zrobić jeszcze jedno okrążenie”, tak i ty możesz przesunąć swoje granice. Chodzi o zmotywowanie się drobniejszymi limitami, które z czasem można zmieniać i modyfikować na coraz większe.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nawet jeśli Twój wewnętrzny głos mówi „Daj sobie spokój” pomyśl o czynnikach zewnętrznych

freepik.com

freepik.com

Czy ktoś stale Cię krytykuje, że nic nie robisz ze swoim życiem? Zdajesz sobie sprawę, że lenistwo i brak czynów nic nie zmieni, prawda? Czas to zmienić i zacząć swój własny plan.

Możemy kontrolować tylko dwie rzeczy – nasze akcje i nasze reakcje oraz to co robimy i to co myślimy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

via GIPHY

Najwięksi biznesmeni oraz ludzie sukcesu zawsze mają plan awaryjny. Wiedzą co zrobić oraz co myśleć, ponieważ jeśli nie poradzą sobie z nową sytuacją, ich własny umysł może ich pokonać. Dlatego tak ważne jest wyjście ze strefy komfortu i zamiana złych, leniwych myśli w pozytywne oraz takie które motywują do działania.

A czy ty masz jakiś sprawdzony sposób, który zawsze Cię motywuje? Koniecznie daj nam o nim znać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować