×
Wirtualna Polska

Bądź sprytniejszy niż złodzieje i pokrzyżuj im plany. Tak skutecznie ich przechytrzysz

Każdy z nas może zostać w jakimś momencie okradziony z portfela i nie da się temu całkowicie zapobiec. W takiej sytuacji możesz jednak wykorzystać pewną prostą sztuczkę, która sprawi, że złodziej nie będzie mógł skorzystać z twoich kart kredytowych. Podpowiadamy, jak nie dać się okraść.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli złodziej już zdoła ukraść ci portfel, to najgorsze, co może ci się potem przytrafić, to to, że zacznie jak oszalały korzystać z twoich kart kredytowych, zanim zdążysz je zastrzec w banku. Istnieje jednak pewien prosty trik, który może całkowicie pokrzyżować mu plany i uchronić twoje oszczędności.

Jak nie dać się okraść? Przyda ci się taka karteczka

Jedyne, czego będziesz potrzebował do wykorzystania tej sztuczki, to mała karteczka papieru (taka, która po złożeniu zmieści ci się do którejś kieszonki portfela) i długopis. Zapisz na karteczce w słupku trzy czterocyfrowe numery, np.:

    • 3 0 8 6,
    • 7 5 8 0,
    • 2 3 9 1.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ważne, aby tak naprawdę nic nie znaczyły, choć na pozór będą wyglądać jak numery PIN do kart. I właśnie o to chodzi! Jeśli jakiś kieszonkowiec zdołałby ukraść twój portfel, to oprócz pieniędzy, kart kredytowych i dokumentów znajdzie tam ową karteczkę z tajemniczymi numerami.

jak nie dać się okraść, fot. gettyimages

jak nie dać się okraść, fot. gettyimages

 

Może cię również zainteresować: Butelka wciśnięta w koło to zły znak. Jeśli znajdziesz ją w swoim aucie, natychmiast odjedź

Tak uratujesz pieniądze na swoich kartach kredytowych

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Po utracie portfela gotówki już w żaden sposób nie uratujesz, ale co do tajemniczych liczb, to złodziej na pewno pomyśli, że to hasła do twoich kart kredytowych. Zamiast więc pobierać z nich po niecałej stówce w kolejnych sklepach, pójdzie raczej do bankomatu wybrać z nich od razu całą kwotę. Przecież ma twoje hasła (tak myśli), więc może się na to poważyć. Kwestia tylko ustalenia, które jest do której karty, metodą prób i błędów. Jeśli widzi na karteczce trzy ciągi liczb, to myśli, że ma 100% szansę, że mu się uda. Zły PIN można w bankomacie wpisać trzy razy, więc tym ostatnim razem na pewno trafi. Jakież będzie zdziwienie złodzieja, gdy odkryje, że żadne hasło nie działa z żadną kartą, którą ukradł! Mało tego, karta zostanie zablokowana, o czym od razu zostaniesz poinformowany ze strony banku. W ten sposób uratujesz całe oszczędności, do jakich masz dostęp przez karty kredytowe.

jak nie dać się okraść, fot. gettyimages

jak nie dać się okraść, fot. gettyimages

 

Może cię również zainteresować: Oto dlaczego nie powinieneś nigdy zostawiać szklanki wody na szafce nocnej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować