×

Jak nie dać się okraść na urlopie? Proste sposoby jak odstraszyć kieszonkowca

Nie ma nic gorszego niż zostać okradzionym na wymarzonym wyjeździe! Wysokie temperatury sprawiają, że każdy z nas ma ochotę wybrać się nad morze, jezioro lub w góry. Czasami decydujemy się na wyjazd za granicę lub zostajemy w kraju. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz, musisz pamiętać, że kieszonkowcy nigdy nie śpią. Co robić aby nie stracić cennych przedmiotów? Jak nie dać się okraść? Oto kilka banalnie prostych, lecz skutecznych sposobów, które musisz znać!

Jak nie dać się okraść – #1 Dobrze chowaj urządzenia elektryczne

jak nie dać się okraść
instagram.com/

Nie chwal się jaki masz model aparatu czy laptopa – nie wrzucaj zdjęć tych rzeczy na social media (zwłaszcza gdy dodajesz zdjęcie z geolokalizacją!). W miejscach publicznych nie wyciągaj niepotrzebnie laptopa, nie pozostawiaj telefonu na stole w kawiarni i zawsze trzymaj aparat na pasku.

#2 Unikaj wkładania przedmiotów do tylnej kieszeni

jak nie dać się okraść - kieszeń w spodniach
freepik.com

Na pewno lubisz mieć wszystko pod ręką, a tylne kieszenie w spodniach pomagają szybko wyciągnąć telefon czy pieniądze. Niestety to ułatwienie sprawia, że kieszonkowcy mają mniejszą robotę do wykonania. Większość złodziejaszków zawsze za cel biorą kieszenie turystów, dlatego też unikaj przechowywania am drogich i ważnych przedmiotów.

#3 Jak nie dać się okraść – Daj swój plecak lub torbę do przodu

jak nie dać się okraść - plecak z przodu
instagram.com

Kiedy spacerujesz po ruchliwej ulicy czy lokalnym, zatłoczonym markecie, warto trzymać swoją torebkę lub plecak z przodu. Wygląda to śmiesznie, ale masz pewność, że złodziej nie zdecyduje się na kradzież Twoich rzeczy, ponieważ mógłbyś zobaczyć jego twarz lub przeszkodzić mu zabranie Twojej własności.

#4 Używaj małych kieszonek i przegródek

jak nie dać się okraść - pakowanie plecaków
freepik.com

Przechowuj cenne rzeczy w wewnętrznych, mniejszych przegródkach plecaka czy torebki. Jeśli takich nie masz, warto pomyśleć o kupieniu nerki którą przepniesz przez pasek spodni.

Jak nie dać się okraść – #5 Podczas podróży nigdy nie należy nosić wszystkich pieniędzy w jednym miejscu

jak nie dać się okraść - pieniądze w portfelu
instagram.com

Zamiast tego podziel wszystkie gotówkę oraz karty kredytowe na kilka grup. Jedną część noś w portfelu, drugą w dyskretnym schowku w torbie, a jeszcze inną część zostaw w bezpiecznym miejscu w pokoju hotelowym. Dzięki temu nawet jeśli zostaniesz okradziony, to nie stracisz wszystkich pieniędzy. Jeśli wybierasz się do krajów tj. np. Indie, warto mieć dwa portfele z kilkoma drobnymi i fałszywymi kartami. W ten sposób, gdy zostaniesz napadnięty, dasz rabusiowi portfel z mniejszą wartością

#6 Podróżuj z torbą odporną na przecięcia

jak nie dać się okraść - plecak
instagram.com

Zawsze, gdy podróżujesz, pamiętaj o noszeniu torby, która jest wykonana z materiału odpornego na cięcia nożem. W ten sposób złodziej nie rozpruje Twojego plecaka i nie pozbędzie Cię Twoich cennych przedmiotów.

Jak nie dać się okraść – #7 Noś torbę na pieniądze

jak nie dać się okraść - saszetka
instagram.com

Zamiast dużych plecaków, możesz zainwestować w niewielką saszetkę, którą założysz przez szyję i pod koszulkę. Jeśli jednak uważasz, że to niemodne, pomyśl o wspomnianej wcześniej nerce.

#8 Zabezpiecz swoją torbę

instagram.com

Jeśli na przykład musisz nosić duży plecak, spróbuj zabezpieczyć go zamkiem. Złodzieje chcą szybko i dyskretnie pozbawić Cię kosztowności, więc nawet drobne przeszkody mogą być skutecznym środkiem, który ich odstraszy.

Jak nie dać się okraść -#9 Ubieraj się odpowiednio do danego miejsca

Postaraj się jak najmniej rzucać w oczy. Staraj się wtopić w tłum i przypominać lokalnego mieszkańca danego kraju. Dzięki temu złodziej nie będzie chciał Cię okraść, ponieważ pomyśli, że szybko wezwiesz policję.

A ty jak starasz się radzić z kieszonkowcami? Jakich trików używasz, aby nie dać się okraść podczas urlopu?

Zobacz także:
10+ przydatnych informacji, które musisz wiedzieć przed urlopem. Ułatwią Ci wakacje

Planując urlop za granicą, lepiej nie zabieraj tej rzeczy. Możesz wylądować za kratkami!
10+ trików, dzięki którym nie przepłacisz za wakacje. Wymarzony urlop nie musi być drogi!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować