Kategorie LajfhakiUroda

11 sekretnych trików influencerek na zjawiskowe zdjęcia. Robią je telefonem!

Co kryje się za doskonałymi zdjęciami influencerek na Instagramie i jak samemu robić takie zdjęcia? Jak obrabiać zdjęcia na instagram? Jakich aplikacji używać?

Główną tajemnicą popularnych blogerek na Instagramie jest to, jak edytują swoje zdjęcia. Nauczymy Cię kilku ich sztuczek, dzięki którym Twoje zdjęcia staną się bardziej atrakcyjne i ciekawsze w ciągu kilku minut.

1. Design profilu

brightside.me

Złotą zasadą każdej blogerki na Instagramie jest to, że wszystkie zdjęcia profilowe powinny współgrać ze sobą. Ogólnie staraj robić zdjęcia w tym samym stylu, ale też udostępniać zdjęcia na różne tematy i pod różnymi kątami, aby nie było za dużo podobnych do siebie zdjęć.

Ważne jest również, aby mieć ten sam schemat kolorów. Aplikacja Adobe Capture może analizować zdjęcia na stronie Instagram i powiedzieć, jaką kombinację kolorów wybrać w kolejnych postach.

W tym celu musisz przesłać zrzut ekranu swojego profilu do aplikacji i zobaczyć schemat kolorów. Aby sprawdzić, czy następne zdjęcie pasuje do niego, prześlij je i sprawdź, czy schemat kolorów jest taki sam. Im więcej pasujących kolorów, tym lepiej.

2. Narysowany awatar

brightside.me

Oczywiście niektórzy blogerzy proszą profesjonalnych artystów o narysowanie swoich awatarów. Ale w aplikacji Zmoji (iOS/Android) możesz uzyskać swój portret w ciągu zaledwie kilku minut!

Aplikacja oferuje kilka opcji fryzur, kształtów twarzy, oczu, ust, brwi i tak dalej. Jeśli zrobisz sobie reprezentacyjne zdjęcie i użyjesz je jako wzór, możesz uzyskać twarz, która będzie wyglądać jak twoja. Możesz także tworzyć animowane naklejki z twarzą i wysyłać je znajomym zamiast emoji.

3. Korekta kształtu ciała

instagram.com

Wiele blogerek lubi używać FaceTune 2. Jest o wiele łatwiejszy w użyciu niż inne alternatywne programy. Nawet jeśli jesteś całkowicie początkującą osobą w edycji zdjęć! Jedną z najciekawszych funkcji, jaką ma, jest możliwość zmiany kształtu obiektów na zdjęciach, nawet jeśli ten obiekt jest dużym brzuchem po obfitym obiedzie 🙂

Możesz użyć narzędzia „Kształt”, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar dowolnego elementu na zdjęciu. Na przykład na tym zdjęciu dziewczyna spłaszczyła brzuch, a pośladki nieco zaokrągliła. Najważniejsze jest sprawdzanie podczas zmian obiektów w tle – one także mogą zmienić kształt. Lepiej więc unikać linii prostej w tle, jeśli chcesz przeprowadzić tego rodzaju edycję zdjęcia.

4. Niesamowita objętość włosów

instagram.com

Możesz użyć 2 aplikacji, aby stworzyć idealną fryzurę. Na początek użyj narzędzia „Kształt” w FaceTune 2, aby Twoje włosy były bardziej obszerne. Ważne jest, aby twarz i tło wyglądały normalnie. Dlatego powinnaś rysować włosy od środka, a nie od krawędzi. Nawet jeśli pojawią się pewne zniekształcenia, możesz je naprawić w następnym kroku.

Użyj aplikacji Snapseed (iOS/Android), aby otworzyć oryginalne zdjęcie. W „Narzędziach” wybierz „Podwójna ekspozycja” i umieść tutaj edytowane zdjęcie z Facetune 2. Dostosuj przezroczystość do maksymalnego poziomu i przejdź do następnego kroku, do zakładki „Dwie warstwy”. Kliknij „Zobacz zmiany”, „Podwójna ekspozycja” i „Edytuj”. Za pomocą pędzla popraw włosy i twarz, aby usunąć wszystkie zniekształcenia.

W tej samej aplikacji możesz dodać włosom więcej blasku. Wybierz „Pędzel”, „Dodge & Burn +5” i w razie potrzeby nałóż go na włosy.

5. Doskonała cera i piękny uśmiech

eastnews

Nie anuluj sesji zdjęciowej, jeśli masz pryszcz! Każdy problem ze skórą można ukryć dzięki odpowiedniej edycji. Tutaj, na przykład, błyszcząca cera Angeliny Jolie została zamieniona w idealną dzięki 4 aplikacjom.

Użyj Snapseed (iOS/Android) i wybierz narzędzie „U Point”, aby pokryć wszystkie problemy skórne i nadmiernie błyszczące obszary. Użyj narzędzia „Portret”, aby wyrównać kolory skóry i oczu. Możesz dostosować jasność, kontrast i balans światła w dowolny sposób.

Następnie przejdź do FaceTune 2 i wybierz narzędzie „Miękkość”, aby edytować całą twarz, z wyjątkiem oczu. Użyj narzędzia „Wybielacz”, aby rozjaśnić oczy i zęby.

Możesz użyć YouCam Makeup (iOS/Android), aby zmienić brwi, wyróżnić rzęsy, powiększyć oczy lub zmienić kontur twarzy.

6. Dodawanie tatuażu

instagram.com

PicsArt oferuje wiele opcji edycji zdjęć. Na przykład możesz zaskoczyć swoich fanów niezwykłym tatuażem.

Przejdź do zakładki „Naklejki” i wpisz „Tatuaż” w pasku wyszukiwania. Możesz wybrać dowolny tatuaż, który Ci się podoba i po prostu umieścić go na wybranej części ciała. Użyj „Gumki”, aby usunąć części tatuażu, które Ci się nie podobają i gotowe!

Najciekawsze zdjęcia są dostępne w wersji premium aplikacji, z której można korzystać bezpłatnie przez 3 dni. Tylko nie zapomnij anulować subskrypcji na czas.

7. Dodanie do zdjęcia czegoś niezwykłego

instagram.com
instagram.com

instagram.com

Jeśli nie znalazłaś odpowiedniej naklejki w galerii PicsArt, możesz stworzyć własną. W tym celu kliknij zakładkę „Zdjęcie” i dodaj do zdjęcia obiekt, który chcesz. Użyj narzędzia „Wytnij”, aby usunąć tło z obiektu, i wybierz odpowiedni rozmiar i pozycję. Jeśli wykonasz wszystko dokładnie, uzyskasz zamierzony efekt i Twoje zdjęcie będzie wyglądać jak prawdziwe!

8. Odzyskiwanie ciemnego zdjęcia

instagram.com

Nie każde ciemne zdjęcie można odzyskać tak, aby wyglądało lepiej niż oryginał. Możesz jednak spróbować, a aplikacja, której powinnaś użyć, nazywa się Lightroom. Parametry należy ustawić indywidualnie dla każdego zdjęcia. Zwróć uwagę na zakładki, takie jak „Jasny”, „Szczegół” i „Kolor”. Pod koniec edycji możesz włączyć korektę zniekształceń. Aby efekt był bardziej widoczny, możesz eksperymentować z filtrami VSCO.

9. Rozmycie tła

instagram.com

Jeśli bardzo podobasz się sama sobie na zdjęciu, ale tło wszystko psuje, możesz użyć aplikacji FaceTune 2. Pobierz swoje zdjęcie i wybierz narzędzie „Wybielacz” (to samo, którego użyłaś do wybielenia zębów) i zastosuj je do jasnych obszarów tła.

Następnie wybierz „Defocus” i zastosuj narzędzie do części zdjęcia, które chcesz rozmazać. Jeśli popełnisz błąd, użyj narzędzia „Gumka”, aby go naprawić.

10. Turkusowa woda

instagram.com

Kolor wody na zdjęciu może zepsuć cały efekt i sprawić, że obraz będzie szary i matowy. Możesz użyć aplikacji PicsArt, aby woda wyglądała piękniej i jaśniej. Najpierw ustaw jasność, kontrast i nasycenie. W razie potrzeby popraw linię horyzontu i rozjaśnij cienie.

Następnie znajdź zdjęcie morza, na którym podoba ci się kolor wody i umieść je na swoim zdjęciu. Głównym sekretem jest mieszanie oryginalnego zdjęcia z nowym. Musisz dostosować przezroczystość pędzla: im bliżej brzegu, tym bardziej przezroczysty. Następnie wybierz pędzel do rysowania i wybierz odpowiedni kolor wody. Pędzel powinien być półprzezroczysty i malować wodę, aż do uzyskania pożądanego koloru.

11. Piękne zdjęcie z kawą

pixabay.com

Aby zrobić piękne zdjęcie filiżanki cappuccino, nie musisz mieć w domu ekspresu do kawy. Po prostu zrób zdjęcie kubka i edytuj je w Snapseed (iOS/Android).

Otwórz zdjęcie i przejdź do „Narzędzi”, aby wybrać „Podwójna ekspozycja”. Prześlij drugie zdjęcie cappuccino (można je znaleźć online) i umieść je na filiżance. Wybierz maksymalny poziom przejrzystości i zapisz zmiany.

Przejdź do zakładki „Ostatnie zmiany” i wybierz „Podwójna ekspozycja” – „Edytuj”. Narysuj cappuccino za pomocą „100 pędzli”, jeśli wyjdziesz poza kontur, usuń go za pomocą pędzla „0-pędzla”.

Proszę bardzo – twoje piękne zdjęcie z kawą jest gotowe!

Pamiętaj: jeśli masz wokół siebie kreatywnych ludzi, nie będziesz musiała wykonywać żadnych post-edycji

instagram.com

A Tobie jakie zdjęcia najbardziej się podobają?

Źródła: brightside.me