Kategorie Lajfhaki

3 proste sposoby na odblokowanie wózka sklepowego nie mając monety. Bez rozmieniania pieniędzy!

Już wiele razy mi się zdarzyło, że poszłam na zakupy i dopiero w sklepie sobie przypomniałam, że mam przy sobie jedynie kartę płatniczą i nie będę w stanie skorzystać z wózka. Warto wiedzieć, że istnieje kilka prostych trików, które sprawią, że poradzimy sobie w tej sytuacji bez bilonu.

1. Żeton

©Spacekid/Wikimiedia

To najbanalniejszy sposób. I wbrew temu, co myślisz wcale nie musisz go mieć przy sobie. Większość ludzi o tym nie wie, ale w każdym sklepie, w którym są wózki można poprosić jego pracowników o wydanie nam specjalnych żetonów, które spełnią taka samą rolę jak moneta. Wystarczy najczęściej po prostu podejść do którejś z czynnych kas.

wikipedia.org

 

2. Klucze od mieszkania

© stoney vill/YouTube

Można to zrobić na 2 sposoby. Pierwszy sprawdza się jedynie w przypadku kluczy z okrągłą główką, które jednak są najbardziej powszechne. Wkładamy po prostu kolistą część do otworu – i to wszystko. Poważną wadą tego sposobu jest jednak dyskomfort psychiczny, jaki powoduje obawa przed utratą tak użytego klucza. Najlepiej więc nosić jeden dodatkowy, którego się już nie używa 🙂

Drugi sposób wymaga dwóch kluczy, które składamy jak nożyczki (ząbkami na zewnątrz). Wkładamy je do otworu, a po odpięciu wózka ostrożnie wyciągamy, tak by nie uszkodzić ząbkowania. Inaczej po skończonych zakupach możesz mieć dużo poważniejszy problem, niż odpięcie wózka, a będzie nim otwarcie drzwi domu.

 

3. Brelok

©Orlando Galvez/Wikimiedia

Wiele osób nosi je przy kluczach, dla ozdoby, czy po to by ich nie zgubić. Breloki są najczęściej okrągłe lub mają chociaż takie zakończenia. Ponadto są podobnych wymiarów co duże monety.

Źródła: kobieceinspiracje.pl