×

7 rad, jak w prosty sposób odróżnić torebkę od projektanta od zwykłej podróbki

Chciałaś ją tak długo. Całą swoją uwagę skupiłaś na tej jednej konkretnej torebce. Oszczędzałaś pieniądze i w końcu możesz ją kupić! Jednak zanim ją kupisz, sprawdź czy jest to dokładnie to, za co chcesz zapłacić, czy po prostu zwyczajna podróbka. Jako, że Internet roi się od kopii, bądź uważna w sprawdzaniu detali. My mamy dla was 7 sposobów, by odkryć, czy torebka pochodzi od projektanta, czy jest zwyczajną podróbką.

#1 Detale

torebki-7
blogspot
torebki-6
blogspot

Każdy pojedynczy element wytwarzany przez znane marki jest dokładnie sprawdzany zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży. Wszystkie szwy powinny być idealnie równe, żadne nici ani inne wizualne niedoskonałości nie powinny być widzoczne. Wszystkie torebki od projektantów są ręcznie robione, więc nie ma czegoś takiego, jak wada produkcyjna.

#2 Zapięcia i zamki

torebki-1
vox

Zwróć uwagę na metalowe wykończenia torebki. Ich jakość powinna być bardzo wysoka, więc nie ma mowy o łuszczącym się lakierze lub nierównym odlewie. Na guzikach powinien być wygrawerowana nazwa projektanta lub numer produkcji potwierdzające jakość i autentyczność. Na przykład torebki Hermesa mają na guzikach logo „Hermes Paris made in France” a na odwrocie wygrawerowany rok produkcji i metal jakiego użyto.

#3 Materiał

torebki-8
blogspot

Znane marki nie używają szorstkiej skóry i twardej skóry. Materiał powinien być doskonały i wysokiej jakości. Wszystkie skórzane wykończenia nie powinny się kleić ani być tłuste. Większość torebek od projektantów jest wykonana z delikatnego materiału, ale bez problemu utrzymuje kształt.

#4 Metka

torebki-5
vox-cdn

Skupiliśmy się na detalach nie wspominając o najważniejszym. Metka zazwyczaj ma rozbieżne czcionki, zamazane litery albo nawet błędy. Oryginalny produkt zawsze będzie miał estetyczną metkę.

#5 Numer seryjny

torebki-3
vox-cdn

Numer seryjny jest jedną z najważniejszych cech autentyczności. Etykieta z numerem jest uszczelniona i zamocowana w sposób szczególny, co uniemożliwia usunięcie bez jej uszkodzenia. Fałszywe przedmioty mają zazwyczaj naklejkę z numerem, który właśnie został przyklejony gdzieś na wierzchu.

#6 Pakowanie

torebki-2
amazonaws

Należy pamiętać, że torebki od projektantów są pakowane w szczególny sposób. Pudełka są wykonane z wysokiej jakości materiałów i nie ma w nich widocznych wad kolorystycznych. Wszystkie dodatkowe akcesoria powinny być zapakowane wraz z torebką.

#7 Ogólna charakterystyka

torebki-4
blogspot&1stdibscdn

Pamiętaj, że każda marka ma swoją specyfikę. Na przykład Dior słynie ze swojej czerwonej podszewki z wzorem marki. Tak więc zazwyczaj błyszcząca jedwabna podszewka to zły znak.

Tutaj znajdziesz post, w którym wyjaśniamy jak odróżnić autentyczne perfumy od podróbki.

Może Cię zainteresować

zamknij