×

Jak odstraszyć komary? Domowy sposób z użyciem octu

Nie ma to jak lato! Czas spędzony na aktywnościach fizycznych lub po prostu na leniwe wylegiwanie się na słońcu, to chwile które od razu napawają radością. Dodatkowo wreszcie można spać przy otwartym oknie, siedzieć w promieniach słońca na balkonie czy wyjść na taras. Niestety te piękne momenty mogą zostać zakłócone przez małe szkodniki jakimi są komary. Jak odstraszyć komary?

Komary – jak to możliwe, że jest ich tak dużo?

freepik.com/

Obecne lato jest wyjątkowe nie tylko ze względu na wysokie temperatury, ale także z uwagi na plagę komarów, która wciąż atakuje. Wszystko przez wysokie temperatury oraz dużą wilgotność, które sprawiają idealne warunku do rozmnażania się insektów. Komary żyją krótko, bo zaledwie kilka tygodni, jednak w tym czasie samica komara może złożyć kilkaset jaj. Jak więc chronić się przed ich ukąszeniem?

Komary – jak chronić się przed ugryzieniem?

sposób na komary
instagram.com/gajdamichal1985

Ukąszenie komara nie jest tak bolesne i straszne jak ukąszenie szerszenia czy kleszcza, jednak wciąż jest uciążliwe, a jad pod skórą sprawia, że mamy ochotę ciągle się drapać. Kiedy już zaczniesz drapać bąble, nie możesz przestać, a to tylko pogarsza sytuację. Dlatego lepiej unikać ukąszeń komarów, tylko jak to zrobić?

Skutecznym rozwiązaniem jest oczywiście moskitiera, która umożliwia otworzenie okna czy drzwi balkonowych i uniknięcie komarów, ciem i innych insektów. Jeśli jednak nie masz moskitiery możesz posłużyć się domową miksturą. Do jej przygotowania potrzebne są tylko dwa składniki czyli woda oraz ocet. Wymieszaj je w proporcjach 1:1, a następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem. Taka mieszanka odstrasza nie tylko komary, ale także pająki.

jak odstraszyć pająki
instagram.com/madametatillonne

Rozpyl w powietrzu mieszaninę, aby odstraszyć komary. Jeśli chcesz odpędzić pająki spryskaj miksturą także ramy okien i drzwi, a także miejsce w których najczęściej widzisz pająki.

Pamiętaj jednak, że ocet ma dość specyficzny, ostry zapach, dlatego przed rozpyleniem go w powietrzu, sprawdź czy jego mocna woń nie będzie Ci przeszkadzać.

A co robić gdy już ugryzie Cię komar?

W takich sytuacjach warto wykonać domową miksturę z wody oraz sody oczyszczonej. Taki preparat załagodzi objawy po ugryzieniu insektów. Koniecznie sprawdź nasze wideo jak to zrobić!

Jeśli szukasz więcej ciekawych filmów, koniecznie sprawdź nasz profil na Facebooku!

Zobacz także:

1) Jak odstraszyć szerszenie? Domowa pułapka, która wyeliminuje szkodniki

2) Ta domowa pułapka na robaki kosztuje grosze, a wydaje się być bezcennym rozwiązaniem

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij