×
Wirtualna Polska

Patent działkowców. Rozsyp to między grządkami, a bezpańskie koty w sekundę znikną

Bezpańskie futrzaki to stali bywalcy ogrodów i działek. Szukają na ich terenie schronienia i pożywienia. Czy wiesz, jak odstraszyć koty z własnego terenu?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele osób przyciąga bezpańskie koty na swoje podwórka czy działki przez to, że je dokarmia (nie tylko zimą). Te zaś po pewnym czasie stają się dość uciążliwe (zanieczyszczają teren odchodami i swoim moczem niszczą rośliny). Wówczas wiele osób staje przed trudną decyzją. Jak bezpiecznie odstraszyć futrzaki i nie wyrządzić im krzywdy? Okazuje się, że można to zrobić za pomocą naturalnego środka.

Dlaczego bezpański kot cię odwiedza?

Koty zawsze chadzają swoimi drogami, szczególnie te bezpańskie. Kierowane naturalnym, dzikim instynktem szukają miejsca, aby się pożywić i schronić. Nasze ogrody i działki są do tego świetnym miejscem — zwłaszcza, jeśli w starej szopie koty będą mogły złapać mysz, a dobry działkowicz podzieli się z nimi swoim śniadaniem. Niestety bezpańskie futrzaki wyrządzają szkody uprawom. Oznaczając moczem swój teren sprawiają, że rośliny i warzywa po prostu usychają. Co zrobić, aby pozbyć się kocich lokatorów, nie robiąc im krzywdy? Mamy na to domowy sposób!

jak odstraszyć koty z działki naturalnym sposobem, Fot. Pixabay

jak odstraszyć koty z działki naturalnym sposobem, Fot. Pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Spray odstraszający koty zrobisz w 2 minuty. Nie pojawią się w ogródku!

Jak odstraszyć koty?

Jest kilka metod, które pozwolą ci pozbyć się kocich lokatorów z ogrodu i działki. Jednym z nich jest zastosowanie przyprawy, którą każdy z nas ma w swoim domu. Mowa tu u czarnym pieprzu. To naturalny środek, który odstrasza koty, ale im nie szkodzi. Jedynie delikatnie drażni ich drogi oddechowe. Futrzaki odczuwają przez to dyskomfort i szybko postanawiają się ewakuować. Podobne działanie ma też cynamon, który dodatkowo odstrasza mrówki. Wystarczy, że rozsypiesz czarny pieprz czy cynamon w miejscach, gdzie regularnie pojawiają się bezpańskie koty. Jeśli spadnie deszcz, to aplikację przypraw należy powtórzyć.

jak odstraszyć koty, fot. Gettyimages

jak odstraszyć koty, fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Dlaczego warto stosować czarny pieprz do odstraszania kotów?

Czarny pieprz to doskonały specyfik, który pomoże rozprawić się z nalotem bezpańskich kotów na twój teren. Warto go używać z kilku powodów:

  • ekonomia: w przeciwieństwie do chemicznych środków, czarny pieprz jest tańszą alternatywą;
  • natura i ekologia: jest bezpieczny dla zwierząt i środowiska;
  • skuteczność: wielu działkowców potwierdza, że jest on skuteczny i trwale odstrasza koty.

 

Zobacz również: Dlaczego kot przynosi do domu złapaną mysz? To zawsze oznacza tylko jedno

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować