×

Ukryta funkcja kombinerek. Przydają się na imprezach – znajomi będą zaskoczeni

Pewnie zastanawiasz się do czego nietypowego mogą przydać się kombinerki. i na dodatek jest to coś, co ucieszy Twoich znajomych. A jeśli jeszcze Ci powiemy, że ten przyrząd być może uratuje Twoją imprezę?

Ukryta funkcja kombinerek. O tym pan „złota rączka” by nie pomyślał?

Nie wiadomo kto na to wpadł pierwszy, ale należy mu się za to butelka jakiegoś dobrego trunku. Kombinerki wespół z najzwyklejsza śrubką i śrubokrętem mogą Ci posłużyć do awaryjnego i w pełni bezpiecznego otwarcia butelki wina, jeśli nie masz przy sobie korkociągu (albo Ci się gdzieś zapodział). Jak się do tego zabrać? To bardzo proste. Stawiasz przed sobą butelkę wina (na ten moment jeszcze pełnego 😉 ).

otwieranie wina kombinerki
otwieranie wina kombinerki, fot. genialne.pl

Bierzesz śrubę i wkręcasz ją prostopadle w korek. Mogą z tym być pewne problemy jeśli nie jest to prawdziwy korek, tylko tańsza sklejka. Ale i tutaj powinieneś sobie ostatecznie poradzić. Tak czy siak przypuszczalnie po chwili do całej operacji będzie potrzebował śrubokręta (chyba, że masz naprawdę mocarne „łapska”).

otwieranie wina kombinerki
otwieranie wina kombinerki, fot. genialne.pl

Kiedy śruba jest już dostatecznie mocno wkręcona zakładasz na nią kombinerki. Ale nie robisz to tą strona co zwykle, tylko od strony „rączek”. W ten sposób przypuszczalnie będzie Ci ją łatwiej chwycić.

otwieranie wina kombinerki
otwieranie wina kombinerki, fot. genialne.pl

Teraz jedyne co Ci pozostało to spokojnie i bezproblemowo wykręcić korek z butelki wina i cieszyć się nim ze znajomymi. Jeśli po drodze pojawiają się jakieś problemy z jego wyciągnięciem, to może to być spowodowane tym, że niedostatecznie głęboko wkręciłeś śrubę. Albo tez niedostatecznie mocno złapałeś nią kombinerkami, jeśli ześlizguje Ci się ona przy wykręcaniu.

Otwieranie wina. Jeśli nie kombinerki to co innego mogę użyć?

Jest wiele sposobów na otwarcie wina  bez korkociągu. Kombinerki sprawdzają się tutaj super, ale jeśli ich nie masz, to spróbuj może jedną z tych dwóch metod:

Otwieranie wina za pomocą klucza

Dobra wiadomość jest taka, że ząbkowany klucz może pomóc Ci otworzyć butelkę wina bez większych problemów. Wystarczy zanurzyć klucz w korku pod ostrym kątem. Upewnij się, że klucz wgryzł się głęboko w korek. Przekręć korek powoli, aż się wydostanie. Powodzenie tej metody zależy w dużej mierze od użytego klucza. Długi, ostry klucz zwykle działa najlepiej. Twoje szanse na sukces są wysokie w przypadku tej metody, aczkolwiek uważaj, żeby nie uszkodzić klucza!

Otwieranie wina za pomocą łyżki

Użyj trzonka łyżki lub innego podobnego przedmiotu, który masz pod ręką. Przedmiot ten musi być tępy i najlepiej żeby nie był brudny (higiena, mili państwo!). Nie chcesz wbijać się w korek, tylko go wcisnąć jak najdalej. Umieść butelkę na stabilnej powierzchni i wciśnij korek. W zależności od korka, czasami może się on niestety kruszyć w procesie. Jeśli tak się stanie, dobrze abyś miał pod ręką sitko przez które przelejesz wino do kieliszków.

A tutaj przeczytasz o tym, jak zrobić jajko w koszulce przy pomocy folii spożywczej.

Spryskała kuchenkę gazową i przykryła folią spożywczą. Tłuszcz dosłownie wytopił się ze szczelin

Może Cię zainteresować

zamknij