×

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Sposób na zaoszczędzenie czasu i poprawę nastroju

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Lampka dobrego wina to nieodłączny element wielu okazji. Zarówno tych mniej, jak i bardziej ważnych. Wielu problemów nastręcza jednak dostanie się do zawartości butelki. Jak otworzyć wino szybko i skutecznie to pytanie, które zadaje sobie wielu. Zobacz, jak poradzić sobie z niesfornym korkiem, kiedy brak korkociągu.

Jak otworzyć wino bez korkociągu?

To alkohol, który towarzyszy ludzkości od dawna. Kojarzony jest z ważnymi okazjami, których wzniosłość podkreślało się właśnie lampką tego trunku. Nie dziwi więc fakt, że często pijemy wino na specjalną okazję. Wino, prócz niewątpliwych, wspaniałych walorów smakowych, jest także korzystne dla zdrowia – szczególnie czerwone.

jak łatwo otworzyć wino bez korkociągu

Jak działa wino?

 • poprawia krążenie krwi
 • usprawnia pracę przewodu pokarmowego
 • zwalcza wolne rodniki
 • chroni przed miażdżycą
 • poprawia humor
 • i stwarza wyjątkowy nastrój, gdy tego potrzebujemy

Wino na specjalną okazję, ale i na co dzień czy jak otworzyć wino bez korkociągu

Bierz przykład z Francuzów – oni uwielbiają wino, a według statystyk to właśnie w tym narodzie jest najmniejszy odsetek zgonów z powodu niewydolności serca. Wino pijemy zarówno przy większych okazjach, ale także w gronie przyjaciół czy podczas spontanicznej wizyty znajomych.

Oczywiście nie może zabraknąć go także na romantycznej kolacji we dwoje. Butelka idealnie schłodzonego wina stoi już na stole i tylko czeka na otwarcie – uśmiechy jednak miarowo zanikają z twarzy, kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie masz korkociągu lub ten, który posiadałeś, uległ zniszczeniu. Czy w takiej sytuacji musisz zrezygnować z otwarcia wina? Nie musisz, poznaj sposoby na to, jak otworzyć wino bez korkociągu.

jak otworzyć wino

Jak otworzyć wino szybko i skutecznie?

Ludzie na szczęście potrafią ułatwiać sobie życie i ktoś kiedyś wymyślił sposoby alternatywne do tych najbardziej znanych. Jednym z nich jest otwieranie wina bez korkociągu. Wydaje się niemożliwe, że można otworzyć wino bez korkociągu? To nie tylko jest możliwe, ale także bardzo proste. Ze względów bezpieczeństwa, czynności te wykonuj w miejscu, z którego w razie wyślizgnięcia się butelki z ręki, łatwo będzie sprzątnąć wino.

 • Najprostszą alternatywą będzie użycie zwykłego śrubokrętu. Jak otworzyć wino tym sposobem?
 • butelkę wina postaw na podłodze albo stole i upewnij się, że stoi stabilnie
 • następnie weź długi śrubokręt
 • wkręcaj go powoli w korek, tak, jakbyś robił to korkociągiem, jednak nie wkręcaj go do końca
 • teraz pociągnij mocno za rączkę – korek powinien być już wyjęty

Drugim sposobem jest użycie własnego…buta. I w tym przypadku uznasz, że otwarcie wina bez korkociągu nie jest możliwe, ale nie oceniaj zbyt pochopnie. Choć pomysł wydaje się dziwny, to dział.

 • butelkę wina wsadź denkiem do buta
 • następnie uderzaj obcasem o ścianę tak długo, aż wybijesz korek
 • po tym zabiegu powinien podnieść się na tyle, że będzie można go swobodnie wykręcić

Jeśli wiesz, że wino z pewnością zostanie wypite co do ostatniej kropli przy jednym posiedzeniu, korek możesz po prostu wbić do środka. Przy tej metodzie sprawdzi się właściwie każdy w miarę cienki i twardy przedmiot. Może to być marker, szczoteczka do zębów, a nawet śrubokręt, w który uderzysz młotkiem albo innym twardym przedmiotem.

W roli korkociągu doskonale sprawdzą się także nożyczki – jedno ostrze wbij głęboko w korek, drugie zaś ustaw w poprzek. Teraz zacznij kręcić nożyczkami, lekko podważając przy tym korek. Powinien ustąpić z łatwością. Pozostała już tylko konsumpcja. Przy okazji zapoznaj się z trikami, które tak jak ten, wybawią Cię z niejednych tarapatów.

wino na specjalną okazję

 

Wybrane dla Ciebie

4 genialne sposoby, na otwarcie butelki wina bez użycia korkociągu

Wyobraź sobie, jest sobotni wieczór, a Ty masz wolną chwilę! Wszystkie troski z minionego tygodnia są już za Tobą, uporałeś się ze wszystkimi problemami w pracy, a Twoja druga połowa jest blisko Ciebie. I  w końcu możecie spędzić romantyczny wieczór. Idziesz po wino i … zaczynają się problemy, bo znowu zapomniałeś kupić korkociągu. Ale nie […]