×
Wirtualna Polska

Jak poprawnie nałożyć eyeliner? Zawsze wykonasz idealny makijaż

W kosmetyczkach wielu kobiet, eyeliner to produkt obowiązkowy. To właśnie ten kosmetyk często sprawia, że z grzecznej dziewczyny stajemy się drapieżnymi lub romantycznymi kobietami. Zazwyczaj sięgamy po klasyczny, czarny eyeliner i wykonujemy jaskółkę lub kocie oko, jednak czasami każdej z nas zadrży ręka i nasza piękna kreska staje się jednym wielkim bohomazem na oku lub (o zgrozo!) po dołożeniu kosmetyku nasze oczy zamieniają się w pandę. Jak prawidłowo nałożyć eyeliner, tak aby przez cały dzień czarować nieskazitelnym wyglądem? Oto kilka prostych porad!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak poprawnie nałożyć eyeliner?

Podczas malowania oka eyelinerem należy pamiętać, że pośpiech jest naszym największym wrogiem! Jeśli się spieszysz, istnieje większa szansa, że linia wyjdzie nierówno i niedbale. Na początku warto spróbować namalować kreskę używając grafitowej kredki – kosmetyki zakończone malutkim pędzelkiem mogą być problematyczne dla osób, które nigdy wcześniej nie wykonywały „kociego oka”, jednak jak wiadomo trening czyni mistrza. Gdy użyjesz kredki możesz poprawić linię używając eyelinera.

1. Na samym początku nałóż cienką linię od wewnętrznego kącika oka.
2. Następnie powoli pociągnij kreskę do połowy powieki.
3. Teraz przejdź do zewnętrznej strony oka i zaznacz miejsce gdzie chcesz aby kończyła się kreska.
4. Kiedy już narysujesz ukośną kreskę, połącz początek z końcem linii.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęstszym problemem z nakładaniem eyelinera jest namalowanie równej kreski, znajdującej się przy zewnętrznym kąciku oka. Tutaj warto skorzystać z kilku trików, które polecają nawet mistrzowie makijażu. Możesz użyć łyżki stołowej i zakryć powiekę, tak aby krawędź sztućca posłużyła do obrysu kreski lub przykleić do policzka niewielki kawałek taśmy klejącej. Ten drugi sposób oczywiście należy użyć gdy najpierw malujemy oczy, a dopiero później nakładamy podkład.

Eyeliner – jaki kolor wybrać?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ciekawym trendem jest także użycie kolorowych eyelinerów lub poprowadzenie dwóch kresek na powiece – jednej czarnej, a drugiej np. złotej. Obecnie na rynku znajduje się wiele wariantów kolorystycznych (w drogeriach i sklepach kosmetycznych spotkasz eyelinery w pisaku lub z pędzelkiem). Możesz zdecydować się na fioletową, zieloną, różową a nawet niebieską kreskę.

Sezon wakacyjny to najlepsza okazja na postawienie na odrobinę szaleństwa na powiece i wybranie alternatywy. Podczas urlopu zrezygnuj z klasycznego, czarnego eyelinera i postaw na kolor! Pamiętaj jednak, że przy kolorowym eyelinerze, dobrze jest wybrać neutralne cienie do powiek. Zdecyduj się na beże i delikatnie rozświetl kącik oka, złocistym lub jasnym cieniem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli wybierasz się na imprezę na plaży lub festiwal muzyczny możesz całkowicie zmienić wygląd swojego oka i wybrać bardziej odważne połączenie kolorów np. fiolet i żółć lub błękit i róż!

Jakie zestawienie podoba Ci się najbardziej – klasyczne czy szalone z wykorzystaniem intensywnych kolorów? Używasz eyelinera? Jeśli tak to wolisz czarną kreskę czy kolorową? Daj nam znać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować